Ֆիլիպինների նախագահ Ռոդրիգո Դուտերտեն նմանակել է ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփին: Մեկնաբանելով հանրապետականի հետ հեռախոսազրույցը՝ Դուտերտեն նմանակել է նրա ձայնն ու առոգանությունը: Այս մասին հայտնում է Bloomberg գործակալությունը:
«Նախագահ Դուտերտե, կեցցես: Գիտեմ, որ դու վրդովվում ես քեզ քննադատող ամերիկացիների պատճառով: Բայց դու կեցցես, նույն ոգով շարունակիր»,- Դուտերտեի նմանակումն է մեջբերել գործակալությունը:
Շարունակելով՝ Դուտերտեն Թրամփի անունից ինքն իրեն առաջարկել է միասին սուրճ խմել եւ որոշել «Մեքսիկայի եւ ԱՄՆ-ի սահմանի հարցը»:
«Երբ Վաշինգթոն կամ Նյու Յորք գաս, գտիր ինձ, եւ միասին սուրճ կխմենք: Եվ գուցե կարողանաս ինչ-որ բան առաջարկել, սատանան տանի, թե ինչպես այդ հարցից գլուխ հանենք»,- Դուտերտեն նմանակումը շարունակելով՝ ասել է, որ Թրամփի հետ զրույցից հետո իրեն «սուրբ» է զգում:

Президент Филиппин Родриго Дутерте спародировал избранного президента США Дональда Трампа. Комментируя телефонный разговор с республиканцем, Дутерте сымитировал его голос и акцент, сообщает Life со ссылкой на агентство Bloomberg.
«Президент Дутерте, ты молодец. Я знаю, что ты переживаешь из-за этих критикующих тебя американцев. Но ты молодец, продолжай в том же духе», — цитирует агентство пародию Дутерте на Трампа.
Продолжив пародию, президент Филиппин от имени Трампа предложил самому себе совместно выпить кофе и решить «проблему на границе Мексики и США».
« Когда будешь в Вашингтоне или Нью-Йорке, разыщи меня, и мы выпьем кофе. И, может быть, ты сможешь что-нибудь предложить по поводу того, как с этим разобраться, чёрт возьми», — продолжил Дутерте пародию, отметив при этом, что после разговора с Трампом он чувствует себя «как святой».