Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարությունը տեսանյութ է հրապարակել, որում ցուցադրում է «4+» սերնդի Սու-30ՍՄ երկտեղանի բազմաթիրախային կործանիչի հնարավորությունները: Այս մասին հոկտեմբերի 29-ին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Կործանիչը կարող է հարվածներ հասցնել օդային, վերջրյա եւ վերգետնյա թիրախներին՝ ցերեկը եւ գիշերը, նաեւ տեղանքի բարդ պայմաններում:
Սու-30ՍՄ-ի մանեւրայնությունը եւ թռիչքի որակները օդաչուներին թույլ են տալիս միայնակ եւ խմբային պիլոտաժի բարդագույն թռիչքներ կատարել, այդ թվում «զանգ», «կոբրա», «հարթ պտույտէջք», մարտական կարգով «շեղանկյուն» «Նեստերովի հանգույց»:

Министерство обороны опубликовало видео, демонстрирующее возможности российского двухместного многоцелевого истребителя поколения «4+» Су-30СМ. Об этом 29 октября сообщает РИА Новости.
Истребитель способен наносить удары по воздушным, надводным и наземным целям днём и ночью в простых и сложных метеоусловиях.
Маневренность и летные качества Су-30СМ позволяют пилотам выполнять сложнейшие фигуры одиночного и группового пилотажа, в том числе «колокол», «кобра», «плоский штопор», «петля Нестерова» в боевом порядке «ромб».