Չնայած ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Պեկինից հեռացել է եւ Վիետնամ ժամանել ԱԽՏՀ գագաթնաժողովին մասնակցելու համար, ԱՄՆ առաջին տիկին Մելանյան Չինաստանում մենակ է մնացել, որպեսզի տեսնի կենդանաբանական այգու պանդաներին եւ Չինական մեծ պատ այցելի, փոխանցում է Reuters-ը:
Պեկինի կենդանաբանական այգում 47-ամյա նախկին մոդելը կերակրել է Գու Գու անունով հսկա պանդային եւ տեղեկացել նրան կերակրելու ու սովորեցնելու մասին: Մելանյան նաեւ ողջունել է աշակերտների խմբին, որոնք թափահարել են Չինաստանի եւ ԱՄՆ դրոշները, եւ նրանց խաղալիք արծիվներ է բաժանել, երբ երեխաները չինական ժողովրդական երգ են երգել: «Անչափ շնորհակալ եմ»,- ասել է նա:
ԱՄՆ առաջին տիկինը նաեւ գրառում է կատարել հուշամատյանում. «Շնորհակալություն, պեկինյան գազանանոց: Հոյակապ էր Գու Գուին հանդիպելը: Մելանյա Թրամփ»:
Ավելի ուշ նա ծրագրում է այցելել Չինական մեծ պատի Մուտյանյուի հատվածը:
ԱՄՆ նախագահի ասիական բազմօրյա այցի ժամանակ կարեւոր օժանդակ դեր խաղալով՝ Մելանյան հանրահայտ է դարձել չինական սոցցանցերում, որոնց օգտատերերը նրան համեմատել են Չինաստանի գլամուրային առաջին տիկին Պեն Լիյուանի հետ եւ նշել են Արգելված քաղաքի սալաքարերի վրա սուպերբարձրակրունկներով Մելանյայի տեղաշարժման ակնհայտ թեթեւությունը:

Хотя президент США Дональд Трамп уже покинул Пекин и отбыл во Вьетнам для участия в саммите АТЭС, первая леди Меланья осталась одна в Китае, чтобы посмотреть панд в зоопарке и посетить Великую Китайскую стену, передает Reuters.
В Пекинском зоопарке 47-летняя бывшая модель покормила гигантскую панду по имени Гу Гу и узнала о ее питании и обучении. Меланья также поприветствовала группу школьников, которые размахивали китайскими и американскими флагами, и раздала им игрушечных орлов, после того как дети спели китайскую народную песню. «Большое вам спасибо», - сказала она.
Первая леди США оставила также памятную запись: «Спасибо Пекинский зоопарк! Замечательно встретиться с Гу Гу! Меланья Трамп».
Позже она планирует посетить участок Великой Китайской стены Мутяньюй.
Играя важную вспомогательную роль в многодневном азиатском визите президента, Меланья стала популярной в китайских социальных сетях, пользователи которых сравнивали ее с гламурной первой леди Китая Пэн Лиюан и отметили очевидную легкость, с которой Меланья перемещалась по древним булыжникам Запретного города на супер-высоких каблуках.