Զինված անձանց եւ իրավապահ մարմինների աշխատակիցների միջեւ բախումները շարունակվում են:
Աֆղանստանի Ջալալաբադ քաղաքում 11 մարդ է տուժել աշխարհում երեխաների իրավունքների պաշտապանությամբ զբաղվող Save the Children միջազգային կազմակերպության գրասենյակի վրա զինված մարդկանց հարձակման հետեւանքով, հայտնում է Tolo News հեռուստաալիքը:
Ինչպես հայտնել են տեղական իշխանությունները, չորեքշաբթի առավոտյան մահապարտ ահաբեկիչը պայթուցիկ սարքը գործարկել է շենքի մուտքի մոտ, որից հետո տարածք է ներխուժել զինված մարդկանց խումբը:
Նանգարհարի նահանգապետի խոսքով՝ զինված անձանց եւ իրավապահ մարմինների աշխատակիցների միջեւ բախումները շարունակվում են:
Իրավապաշտպանների գրասենյակից ոչ հեռու դպրոց կա: Ականատեսները հայտարարում են, որ հրաձգության ժամանակ տեսել են վազքով փախչող երեխաների: Հաղորդվում է, որ դեպքի վայր են ժամանել հատուկ ծառայությունների աշխատակիցները:

Столкновения вооруженных лиц с сотрудниками правопорядка продолжаются.
11 человек пострадали в результате нападения вооруженных людей на офис международной организации Save the Children, занимающейся защитой прав детей по всему миру, в городе Джелалабад в Афганистане, передает РИА Новости со ссылкой на телеканал Tolo News.
Как сообщили местные власти, в среду утром террорист-смертник привел в действие взрывное устройство у ворот здания, после чего на территорию проникла группа вооруженных людей.
По словам губернатора провинции Нангархар, столкновения вооруженных лиц с сотрудниками правопорядка продолжаются.
Как отмечает телеканал, недалеко от офиса правозащитников находится школа. Очевидцы заявляют, что во время стрельбы было видно спасающихся бегством детей. Сообщается, что на место прибыли сотрудники спецслужб.