Սիրիայում Սուվեյդայի շուկայի շրջանում մահապարտ-ահաբեկիչը գործարկել է պայթուցիկ սարքը: Կան զոհեր եւ վիրավորներ, փոխանցում է ՍԱՆԱ գործակալությունը:
Ինչպես հաղորդում է գործակալությունը, բանատեղյակ մարմինները կանխել են մահապարտների 2 հարձակում՝ նրանց ոչնչացնելով մինչ այն, երբ պայթուցիկ սարքը կգործարկեին:
Բացի դրանից, Սուվեյդա նահանգի հյուսիս-արեւելքում բանակային ստորաբաժանումները հետ են մղել Ալ Մթունա, Թեմա եւ Աշ Շբեքի բնակավայրերի վրա ԻԼԻՊ ահաբեկիչների հարձակումները: Դումայի բնակիչները բնակավայրի ծայրամասում մարտական բախման ժամանակ ոչնչացրել են 15 ահաբեկչի:
Նահանգի արեւելքում բանակայինները Աշ Շբեքի բնակիչների աջակցությամբ շրջապատել են  ԻԼԻՊ ահաբեկչական կազմակերպության անդամներին:
Սուվեյդում հարձակումներ կատարող ահաբեկիչները փորձում են թուլացնել ռազմական ճնշումը եւ Դարաա նահանգի արեւմուտքում գրոհայինների մնացած կուտակումների վրա բանակային ստորաբաժանումների հաջող հարձակումները:

A number of citizens were martyred and others were injured on Wednesday in a terrorist suicide bombing in Sweida city.
SANA reporter in Sweida said that a terrorist suicide bomber blew himself up in the area of al-Souq in Sweida city, and as a result a number of citizens were martyred and others were injured.
The reporter added that the authorities hunted down two terrorist suicide bombers who had been wearing explosive belts and killed them before they were able to blow themselves up in the residential areas in the city.
Later, the authorities, in cooperation with the locals, killed a terrorist from Daesh (ISIS) in the area of al-Maslakh, in al-Jalaa neighborhood in the city.