«Հիմնադիր խորհրդարանը» կստեղծի «Սասնա ծռեր» անվանումով կուսակցություն, որը կմասնակցի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին: Այս մասին այսօր՝ օգոստոսի 23-ին, հայտարարեց «Սասնա ծռերի» անդամ Վարուժան Ավետիսյանը:
Նրա խոսքով՝ կուսակացությունը ստեղծվում է «Հիմնադիր Խորհրդարանի» եւ «Սասնա ծռեր» խմբավորման հիման վրա:
««Սասնա ծռեր» կուսակցությունը կապված չէ «Սասնա ծռեր» ռազմաքաղաքական խմբավորման հետ, ընդհակառակը կուսակցությունը կառուցողական գործունեություն է իրականացնում»,-ասաց Վարուժան Ավետիսյանը:
Նա հավելեց, որ «Սասնա ծռեր» ռազմաքաղաքական խմբավորումը լուծարվելու է:
«Առաջիկա օրերին նախաձեռնող խումբ կստեղծվի, որը կզբաղվի կուսակցությանն ծրագրի մշակմամբ, գրանցման եւ այլ հարցերով»,-ասաց Վարուժան Ավետիսյանը:

YEREVAN. – The Founding Parliament initiative creates Sasna Tsrer party, which will take part in the early parliamentary elections, the member of the Sasna Tsrer group Varuzhan Avetisyan told reporters on Thursday.
According to him, a new party will appear on the background of the Founding Parliament and Sasna Tsrer group.
“Sasna Tsrer Party is not connected with the military and political grouping, on the contrary, the party will carry out constructive activities," Avetisyan said, adding that Sasna Tsrer group will be dissolved.
According to him, an initiative group will be set up soon to work out the party's program, registration and other issues.