Համացանցում հայտնվել է տեսանյութ, որում Նյու Յորքի երկնքով սրընթաց թռչում է սկավառակաձեւ օբյեկտ, որը շատերն անվանել են «ՉԹՕ-ի գոյության ապացույց»՝ հայտնում է Express-ը։
Հավանականությունը, որ դա ուղեւորատար ինքնաթիռ է, բացառված է։ Դանդաղեցված դիտման ժամանակ երեւում է, որ այն թեւեր չունի եւ մուգ է։
Հայտնի ուֆոլոգ Սքոթ Ուորինգը հայտնել է, որ այդ տեսանյութը Նյու Յորք նահանգում այլմոլորակայինների գոյության ապացույց է։ Նա նաեւ ասել է, թե փաստը, որ օբյեկտը թռչում է ամպի հետեւից, բացառում է, որ այն միջատ, թռչուն կամ դրոն է։

В Сети появилось видео, на котором над Нью-Йорком на сверхзвуковой скорости пролетает дискообразный объект, который многие называли «доказательством существования НЛО», сообщает РИА Новости со ссылкой на Express.
Как пишет издание, вероятность того, что объект на видео – пассажирский самолет, исключена: при замедленном воспроизведении видео заметно, что у него нет крыльев, а расцветка – темная.
Известный уфолог Скотт Уоринг заявил, что это видео – доказательство существования инопланетян в штате Нью-Йорк. Также он заявил, что тот факт, что объект пролетал за облаком, исключает возможность того, что это насекомое, птица или дрон.