ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հույս է հայտնել, որ ԱՄՆ դաշնային կառավարության սշխստանքների դադարը երկար չի ձգվի, հայտնում է RT-ն՝ վկայակոչելով ԱՄՆ նախագահի թվիթերյան էջում տեսաուղերձը։
«Մենք ոչինչ չեն կարող անել այդ առնչությամբ, քանի որ անհրաժեշտ է, որ դեմոկրատները մեր օգտին քվեարկեն․․․Հույս ունեմ, որ դադարը երկար չի տեւի»,-ասել է նա։
Թրամփը նաեւ հայտարարել է, ԱՄՆ-ն պետք է անվտանգ սահմաններ ունենա։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Սենատն ու Ներկայացուցիչների պալատը դադարել են ԱՄՆ-Մեքսիկա սահմանին պատի կառուցման ֆինանսովորման քննարկումը, որը կհանգեցնի ԱՄՆ կառավարության աշխատանքների մասնակի դադարին դեկտեմբերի 22-ին, կեսգիշերը։

Президент США Дональд Трамп выразил надежду на то, что приостановка работы федерального правительства США не продлится долго, передает RT со ссылкой на видеобращение американского лидера в Twitter.
«У нас будет шатдаун. Мы ничего не можем с этим поделать, потому что нам нужно, чтобы демократы отдали нам свои голоса... Надеюсь, что приостановка не продлится долго», — сказал он.
Также он заявил, что у США «должна быть безопасная граница».
Ранее сообщалось, что cенат и палата представителей конгресса США прекратили обсуждение финансирования строительства стены на границе США и Мексики, что приведёт к частичной приостановке работы правительства США с полуночи 22 декабря.