Աֆրիկյան այծքաղները շրջում էին սառույցի վրա Փիթսբուրգի կենդանաբանական այգում (ԱՄՆ): Հանկարծակի նրանցից մեկն ընկել է սառույցի տակ: Նկատելով կենդանուն, այգու աշխատակցուհին նետվել է ջուրը, հաղորդում է «Մոյա պլանետա»-ն՝ հղում կատարելով CBS Pittsburgh-ին:
Նա լողալով հասել է վախեցած կենդանուն եւ հրելով դուրս բերել նրան ափ: Այդ ընթացքում մի քանի անգամ այծքաղը կրկին ընկնել է ջուրը:
Երբ կենդանին արդեն ցամաքի վրա էր, դեպքի ականատեսները պարգեւատրել են խիզախ աշխատակցին բուռն ծափահարություններով: Կենդանաբանական այգու ներկայացուցչի խոսքերով՝ այծքաղը չի տուժել:

Африканские антилопы ньялы гуляли по льду пруда в зоопарке Питтсубрга (США). Неожиданно одна из них провалилась под лед. Заметив животное, в воду прыгнула сотрудница зоопарка, сообщает «Моя планета» со ссылкой на CBS Pittsburgh.
Она подплыла к испуганной антилопе и начала толкать ее к берегу. Несколько раз антилопа соскальзывала обратно в воду.
Когда животное оказалось на суше, свидетели происшествия наградили храбрую сотрудницу аплодисментами. По словам представителя зоопарка, антилопа не пострадала.