Կառավարության այսօրվա` մայիսի 30-ի նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության անդամներին հորդորեց համագործակցել լրատվամիջոցների հետ:
«Պետք չէ զլանալ, որ տեղի ունեցած դրական փոփոխությունները, համագործակցելով լրատվամիջոցների հետ, ներկայացնել հանրությանը, որովհետև ձեզ հայտնի շրջանակներից բխող աղմուկ-աղաղակի տակ մենք բազմաթիվ որոշումեր ենք կայացրել ու դեռ բազմաթիվ որոշումներ ենք կայացնելու», - ասաց վարչապետը։
Նա ընդգծեց՝ խնդիր է առաջադրում, որ կատարված աշխատանքները լայսնամասշտաբ, պատշաճ ծավալներով լուսաբանվի։
«Ավելորդ համեստության կարիք բացարձակապես չկա, ոչ միայն պարծենալու առումով, պարծենալու խնդիր դրված չէ, այլ որպեսզի քաղաքացիները տեղյակ լինեն։ Դա շատ կարեւոր է, որովհետև շատ դեպքերում ինչ-որ տեղում ինչ-որ կոռուպցիոն դրսևորումներ են ի հայտ գալիս ու պատճառներից մեկն այն է, որ քաղաքացիները երբեմն տեղյակ չեն լինում, որ, օրինակ, այդ դեղամիջոցը պետությունն իրենց հատկացրել է անվճար», - նշեց ՀՀ վարչապետը։
Նա հավելեց, որ այստեղ շատ մեխանիզմներ են աշխատում, որոնք ոչ միայն ստվերում են կառավարության աշխատանքը, այլեւ մարդկանց զրկում են իրենց հնարավորություններն ու իրավունքները իմանալու հնարավորությունից:

YEREVAN. – A Thursday’s Cabinet session of the Government of Armenia, Prime Minister Nikol Pashinyan urged government members to cooperate with the media.
“There is no need to be lazy to present to the public—by cooperating with media outlets—the positive changes that have taken place [in Armenia], because (...) we [the government] have made numerous decisions, and we still will make numerous decisions,” the PM said.
Pashinyan stressed that he is giving a task of large-scale and proper-amount coverage of the work that has been done.
“There is no question of boasting,” the Armenian PM noted, in particular, “but so that the people be aware.”
Nikol Pashinyan added that there are many mechanisms in Armenia that not only shadow the work of the government, but also deprive people of the chance to know their opportunities and rights.