«Լուսավոր Հայաստանի» այս 4 տարիները փշոտ էին, բայց եւ լուսավոր էին: Այս մասին, այսօր՝ դեկտեմբերի 21-ին, «Լուսավոր Հայաստանում» կուսակցության 4-ամյակին նվիրված միջոցառման ժամանակ իր ելույթում նշեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Գորգիսյանը:
«Գրեթե բոլորը քաղաքական դաշտում փորձում են մեզ վնասել, կոտրել, բայց դա չի ստացվելու: Դրան հակառակ մենք ուժեղանում ենք, մեծանում ենք, բոլոր մարզերում ունենք ներկայացուցիչներ եւ տիպային մոդելով ստեղծում ենք տարածքային կառույցներ»,-ասաց նա:
Գորգիսյանը որպես ԼՀԿ Երեւանի խորհրդի նախագահ անակնկալ էր պատրաստել. Նա ապակե ամանով բերեց «Լուսավոր Հայաստանի» կրծքանշաններ եւ բոլոր ներկաներին կոչ արեց մեկական վերցնել:
Նա իր ելությը սկսեց Միքայել նալբանդյանի «Ազատություն» բանաստեղծությամբ եւ ավարտեց նույն բանաստեղծության վերջին քառյակով:

Эти 4 года партии «Светлая Армения» были тернистыми, но вместе с тем и светлыми. Об этом сегодня, 21 декабря, заявил в своем выступлении во время мероприятия, приуроченного к 4-летию «СА», депутат от этой партии Геворк Горгисян.
«Практически все на политическом поле пытаются нам навредить, сломать нас, но у них ничего не получится. Мы наоборот становимся сильнее, расширяемся, у нас уже во всех областях есть представители. По типовой модели мы создаем территориальные структуры», - заявил Горгисян.
Он, кстати, пришел на заседание не с пустыми руками. Горгисян преподнес сюрприз на стеклянной тарелке, в которой были нагрудные значки «СА». Он призвал всех присутствующих взять по одному значку.