Եթե օրենք է, պետք է լինի բոլորի համար։ Այս մասին այսօր՝ հունվարի 15-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց  բալային համակարգի դեմ բողոքող դերասան Գեւորգ Գրիգորյանը։
«Դեմ եմ մի համակարգի, որը չի կարող գոյություն ունենալ մի քանի պարզ պատճառներով։ Նախ օրենքը բոլորի համար չի գործելու։ Ասել եմ ու անընդհատ ասելու եմ՝ եթե քաղաքում կան ռուսական համարներով մեքենաներ, որոնք դուրս են մնում բալային համակարգից, ուրեմն օրենքը բոլորի համար չի։ Երկրորդը՝ մենք չունենք համապատասխան կահավորված քաղաք վարորդների համար, որ մի քանի խախտումներ մարդիկ չուզենալով չանեին։ Ես համաձայն չեմ նաեւ պատժաչափի հետ, օրինակ՝ հարբած կարելի է քշել քաղաքում 2 անգամ, կորցնում ես 8 բալ, բայց առանց համար կարելի է քշել 1 անգամ եւ միանգամից կզրկվես, հիմա ո՞րն է վտանգավոր՝ հարբած քշելը, թե առանց համար քշելը։ Բալերն արդեն վաճառվում են, այսինքն ով գումար ունի, էդ բալը կառնի, ու վերջ»,-նշեց նա։
Դերասանի խոսքով՝ եթե օրենք է, պետք է լինի բոլորի համար․  «Իմ առաջին պահանջն է, որ պայմաններ ստեղծվեն մարդկան համար։ Այն, որ օրենքը բոլորի համար չէ եւ չունենք այն քաղաքը, որ բոլոր կետերը պահպանվեն, դա փաստ է»։

Я против балловой системы, которая не может действовать по простым причинам. Об этом в беседе с журналистами 15 января заявил актер Геворк Григорян.
По его словам, если в городе есть автомобили с российскими номерами, которые находятся вне балловой системы, то это уже означает, что закон будет действовать не для всех. «Во-вторых, город не оборудован так, чтобы водители не были вынуждены нарушать ПДД. Непонятна также логика наказания. За вождение в нетрезвом виде дважды отнимают 8 баллов, а за езду без номеров – сразу лишение водительских прав. Так какое из этих правонарушений опаснее? Тот, у кого есть деньги, в конце концов, купит эти баллы. Мое первое требование в том, чтобы были созданы равные условия для людей», - добавил он.
Отметим, что перед зданием Правительства Армении 15 января прошла акция протеста против балловой системы для автомобилистов.