Մոսկվայում Բուտովո շրջանի բնակիչները կազմակերպել են «հակավիրուսային երեկույթ» իրենց շենքերի բակերում, հաղորդում է ՄԿ-ը։
Ինչպես երեւում է Համացանցում տարածված տեսանյութում, առնվազն մի քանի տասնյակ բնակիչներ երեկոյան դուրս են եկել փողոց եւ սկսել  պարել, օգտագործել ալկոհոլ եւ այդկերպ իրենց բողոքը հայտնել վտանգավոր վարակի դեմ։
Բազմաբնակարան շենքերի գրեթե բոլոր բակերում մարդիկ են, որոնք նկարում են տեղի ունեցողը հեռախոսով եւ լուսավորում փողոցները լապտերներով ու հեռախոսների էկրաններով։ Հնչում է բարձր երաժշտություն։ Մանկական խաղահրապարակում երկու տղամարդ պարում են, իսկ զուգահեռ հնչում են բղավոցներ՝ «Ստոպ, կորոնավիրուս»։
Ըստ ամենայնի՝ ոչ բոլոր ինքնամեկուսացված բնակիչերն են ցանկացել մասնակցել զանգվածային երեկույթին եւ ցուցաբերել են քաղաքացիական գիտակցություն, կամ պարզապես հոգնել են հարբեցողների ձայներից եւ բարձր երաժշտությունից, եւ կանչել ոստիկանություն։
Ոստիկանների ժամանելուց հետո որոշ ժամանակ չի հաջողվել կարգուկանոն հաստատել, նշել է «Ռոսսիա 24» հեռուստաալիքը։

Жители московского района Бутово устроили «антикоронавирусную вечеринку» во дворах спального жилмассива, сообщает МК.
Как следует из появившихся в Сети видео, местные в количестве, как минимум, нескольких десятков человек, вечером вывалили на улицу и принялись танцевать, выпивать и таким образом протестовать против опасной инфекции.
На кадрах, опубликованных Baza, показаны дворы многоэтажек с нескольких ракурсов. Повсюду люди, почти все снимают происходящее на телефоны и подсвечивают экранами, как фонариками. В окнах многоэтажек - во многих - мигают гирлянды. Громко звучит музыка. Двое мужчин на детской площадке не слишком стройно пытаются танцевать под «Я ухожу, ухожу красиво!. Кто-то кричит: «Стоп коронавирус!».
Как сообщает телеканал «360», на кадрах, снятых очевидцами, видно, что дискотеку устроил один из местных жителей. Даже на расстоянии нескольких домов музыку, доносящуюся из открытого окна, слышно очень громко.
Судя по всему, не все самоизолировавшиеся граждане пожелали принять участие в массовой вечеринке и проявили гражданскую сознательность - или просто устали от пьяных воплей и громкой музыки - вызвали полицию.
Приехали несколько экипажей, но навести порядок удалось далеко не сразу, уточнил телеканал «Россия 24». На одном из роликов видно, как толпа окружила автомобиль полиции и аплодирует.