Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն Արտակարգ իրավիճակների աշխատողի օրվա առթիվ հյուրընկալել է ոլորտի մի շարք աշխատակիցների: Շնորհավորելով փրկարարների մասնագիտական տոնը՝ քաղաքապետը շնորհակալություն է հայտնել պատասխանատու եւ նվիրված աշխատանքի համար: Այս մասին հայտնում են Երեւանի քաղաքապետարանից:
«Տեսնելով այն աշխատանքը, այն նվիրվածությունը, ամենադժվար պահին սեփական կյանքի մասին չմտածելու հանգամանքը, չի կարող մարդը չգիտակցել, որ այդ պահին իր կողքին իսկական հերոսներ են կանգնած: Վստահ եղեք, որ քաղաքապետարանն իր ողջ կազմով մշտապես կանգնած է կառույցի կողքին: Եվ ես, եթե ճիշտն ասեմ, ընդհանրապես տարբերություն էլ չեմ տեսնում երկու գերատեսչությունների միջեւ: Ես համարում եմ սա մեկ ընդհանուր գերատեսչություն: Մենք մեր բնակիչների անվտանգությունն ենք ապահովում: Եվ այս համագործակցությունն ու համատեղ աշխատանքների ճիշտ կազմակերպումը նաեւ իր ապացույցը բերեց վերջերս Ռայնիսի փողոցում տեղի ունեցած պայթունի ժամանակ: Իհարկե, ամենաբարդ եւ դժվար գործը ձերն է, կյանքը վտանգելու մասը ձերն է, բայց մենք նույնպես առանց ոչ մի բանի մասին մտածելու, իմացե՛ք, միշտ ձեր կողքին կանգնած ենք»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Արտակարգ իրավիճակների աշխատողի օրվա առթիվ, Երեւանի բնակչության պաշտպանության բնագավառում ակտիվ գործունեության, արտակարգ իրավիճակների կանխարգելման, հնարավոր հետեւանքների վերացման եւ արագ արձագանքման համար ՀՀ ԱԻՆ փրկարար ծառայության տնօրեն Վրեժ Գաբրիելյանը պարգեւատրվել է Երեւանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով: Փրկարար ծառայության մի շարք աշխատակիցներ էլ մասնագիտական բարձր պատրաստականության եւ ծառայողական պարտականությունների կատարման ընթացքում ձեռք բերած հաջողությունների համար պարգեւատրվել են Երեւանի քաղաքապետի պատվոգրերով:

On the occasion of Emergency Situations Personnel Day, Mayor of Yerevan Hayk Marutyan today hosted a number of employees, congratulated them and expressed gratitude to them for their dedicated work, as reported Yerevan Municipality.
“Seeing your work and dedication and that you don’t think about your own lives at the most difficult moments, one must realize that the people standing next to them at those moments are real heroes. Be rest assured that Yerevan Municipality will always stand by your side. Yerevan Municipality and the Ministry of Emergency Situations are ensuring our citizens’ safety, and evidence of this cooperation and joint efforts was the work that was done during the recent explosion on Raynis Street in Yerevan. You are the ones who risk your lives, but know that Yerevan Municipality will always support you without thinking twice,” the mayor said.
Director of the Rescue Service at the Ministry of Emergency Situations of Armenia Vrezh Gabrielyan was awarded the Gold Medal of the Mayor of Yerevan on the occasion of Emergency Situations Personnel Day and for his active efforts to protect the citizens of Yerevan, for preventing emergency situations, eliminating potential consequences and responding rapidly. Several other employees of the Rescue Service also received certificates.