Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով մի խումբ քաղաքացիներ փակել են նաեւ Տիգրան Մեծ պողոտա- Խանջյան փողոցի խաչմերուկը։ Կանայք, որոնք նստացույց էին արել այդ հատվածում ոստիկանության  կարմիր բերետավորները բերման ենթարկեցին նրանց։
«Ամոթ է, ամոթ, ձեր գերագույն գժին տարեք»,- բացականչեցին մի քանի այլ քաղաքացիներ։
Նշենք, որ այս պահին վարչապետի հրաժարականի պահանջով՝ ՀՅԴ-ականները բողոքի ակցիա են անում Երեւանի տարբեր հատվածներում։ Քաղաքացիները չեն մոռանում ճանապարհ տալ շտապօգնության ավտոմեքենաներին:
Հիշեցնենք, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերի 9-ին Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի նախագահների հետ ստորագրել է եռակողմ հայտարարություն, ըստ որի՝  Արցախի մի մասը, ինչպես նաեւ հարակից շրջանները հանձնվում են Ադրբեջանին։
Մասնավորապես, Ադրբեջանին են անցնում Արցախի 7 շրջանները, Շուշին, Հադրութը, ինչպես նաեւ գյուղեր՝ Ասկերանի ու Մարտունու շրջաններից, ինչպես նաեւ Մարտակերտի շրջանի Թալիշ եւ Մատաղիս գյուղերը։

Группа граждан перекрыла перекресток проспекта Тиграна Меца и улицы Ханджяна в Ереване. Они требуют отставки премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
Красные береты Полиции подвергли приводу женщин, организовавших на этом участке сидячую забастовку. «Стыдно, стыдно, лучше заберите вашего верховного психа», - крикнули в ответ несколько других граждан.
Отметим, что члены АРФ Дашнакцутюн проводят акции протеста в разных частях Еревана, перекрывая улицы. При этом они, обязательно, открывают их при появлении машин «скорой помощи».
Напомним, что президент России Владимир Путин, премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев 9 ноября подписали совместное заявление о прекращении боевых действий в Нагорном Карабахе. Согласно заявлению, часть Арцаха, а также прилегающие районы передаются Азербайджану. В частности, Азербайджану отходят 7 районов, Шуши, Гадрут, деревни Аскеранского и Мартунинского районов, села Талиш и Матагис Мартакертского района.