Ադրբեջանական պրոպագանդիստական մեքենան հրապարակում է 2 ժամ տեւած տեսանյութից 3-5 րոպեանոց մի հատված, եւ այդ նույն մարդիկ վերցնում ու հրապարակում են իրենց էջերում՝ ընդ որում թաքցնելով, որ սկզբնաղբյուրը ադրբեջանական են: Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 20-ին, կառավարության նիստի սկզբում հայտարարեց վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
«Պատկերացնում եք՝ 2 ժամ գործողություն է տեղի ունեցել, եւ դրանից 3 րոպեանոց տեսանյութ հրապարակել… սա այլ կերպ, քան թիկունքում իրականացվող քայքայիչ գործունեությունը, ես չեմ կարող որակել: Եթե մենք այստեղ 21-րդ դարի բերումով իրավական մեխանիզմներ չունենք, հանրությունը սրան պետք է արձագանքի, որովհետեւ սա անհարգալից է ՀՀ հանրության նկատմամբ: Հակամարտությունները, հակադրությունները, եթե ոմանք պատկերացնում են որպես կռիվ կինոյի սցենարով իրականացվող հերոսապատումներ, այդպես չի լինում երբեք, նույնիսկ ամենահաղթական պատերազմներում»,-ասաց նա:
Ավելի վաղ համացանցում տարածվել էր տեսանյութ, որտեղ ադրբեջցի զինծառայողները ծաղրում ու ստորացնում են հայ զինծառայողներին:

YEREVAN. – The Azerbaijani propaganda machine publishes a 3-5 minute excerpt from a 2-hour video, and the same people take and publish it on their [social] pages, hiding [the fact] that the original source is Azerbaijani. Acting Prime Minister Nikol Pashinyan stated this at the beginning of Thursday’s Cabinet meeting of the interim government of Armenia, regarding the infamous video.
"Can you imagine? A 2-hour operation took place, and [only] a 3-minute video of it is published. I can not describe this other than the destructive activity behind the back. If we do not have legal mechanisms here due to the 21st century, the society should respond to this because this is disrespectful to the society of the Republic of Armenia," he added.
A video was disseminated on the Internet where Azerbaijani soldiers mocked and humiliated Armenian servicemen.