Այս իշխանությունը 3 տարում ոչ մի խոստում չի կատարել, նույնիսկ խոստացել էին, որ ինձ պետք է դատեն, էդ էլ չարին: Այս մասին հունիսի 3-ին, Տավուշի մարզի քաղաքացիների եւ «Հայաստան» դաշինքի շտաբների ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքը գլխավորող Ռոբերտ Քոչարյանը:
«Խոստացել են կոռուպցիայի դեմ պայքար. Մեկ օրինական ուժի մեջ մտած դատական վճիռ չկա կոռուպցիայի հետ կապված: Օդից թվեր են ասում, թե էսքան վերադարձրել են բյուջե, ոչ մի տողում դա չկա, չի երեւում: Ես համոզված եմ, որ որոշ գումարներ հավաքել են, ուղղակի վերաբաշխվել է, բյուջեի հետ կապ չունի:
Իրենց լոզունգներից մեկը եղել է ներառական հասարակությունը, որ ինչ որ անենք, ժողովրդի հաշվետու ենք լինելու, ագորան հավաքելու ենք հրապարակում: Եղավ ճիշտ հակառակը. Ճակատագրական փաստաթղթեր են ստորագրել, որոնց մասին ժողովուրդը վերջինն է իմանում: Նույնիսկ սեփական թիմում չեն քննարկում»,-ասաց նա:
Քոչարյանի խոսքով, սա նույնիսկ քաղաքական թիմ անվանել չի կարելի, որովհետեւ քաղաքական թիմում գոնե պետք է մի քանի քաղաքական մարդ լինի, որ թիմի այցեքարտը լինեն. «Այսօր այդպիսի բան չունենք: Այսօր կան ուսապարկեր եւ ճվճվացող, լաչառության ոճի մեջ ինչ-որ մարդ, որն ինքն իրեն չի տիրապետում, բայց կարծում է, թե երկիր կարող է կառավարել:
Մենք վերջերս ներկայացրել ենք մեր թիմը. Վստահեցնում եմ, որ փորձառու, բանիմաց եւ վճռականություն ունեցող քաղաքական թիմ է: Այնպես չի լինելու, որ մի բան ասում ենք՝ չենք անում»,-ընդգծեց նա:

These authorities have not kept any of their promises in three years. They had even promised that they shall put me on trial; they did not do that either. Second President Robert Kocharyan, the leader of the "Armenia" bloc that will run in the snap parliamentary elections on June 20, stated this during a meeting with the residents and the representatives of this bloc’s election offices in Tavush Province.
"They [the incumbent authorities] promised fight against corruption. There is not one court decision that has entered into legal force in connection with corruption. They say numbers from the air that they returned this much to the [state] budget; [but] this is not [written] in any line, it is not visible. I am convinced that they collected some money, it was just redistributed; it has nothing to do with the budget.
One of their slogans was ‘inclusive society’ that whatever we do, we will be accountable to the people; we will gather the agora at the square.’ The exact opposite happened; they have signed fateful documents, of which the people are the last to know. They do not discuss it even in their own team," he added.
According to Kocharyan, the incumbent Armenian authorities cannot even be called a "political team" because there must be at least a few political people in a political team to be the “business card” of that team. "We do not have such a thing today. Today there are ‘backpacks’ and a screeching, screaming-style man [i.e., acting PM Nikol Pashinyan] who does not handle himself, but thinks he can rule a country.
We [the ‘Armenia’ bloc] have recently presented our team; I assure that it is an experienced, knowledgeable, and determined political team. It will not happen that we say something, we do not do [it]," Robert Kocharyan emphasized.