Մենք, երևի թե, մեր իշխանության ժամանակ ունեցել ենք այս թերությունը՝ համեմատաբար քիչ ենք շփվել մարդկանց հետ, քիչ ենք խոսել մեր կատարածի մասին և, միգուցե, այն, ինչ տեղի ունեցավ 2018 թ. ապրիլին, պայմանավորված էր նաև դրանով, եթե ուղիղ ասեմ՝ կապն ինչ-որ չափով կտրվել էր ժողովրդի հետ: Այս մասին այսօր` հունիսի 6-ին, Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքում «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ակտիվի և բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
«Դրա հետ միասին, սակայն, մենք չենք ստել, մարդկանց մանիպուլյացիաների չենք ենթարկել, մեր հասարակությանը չենք բաժանել սևերի և սպիտակների, հարուստների և աղքատների, նորերի ու հների, ընդհակառակը՝ ցանկացել ենք միավորել մարդկանց, որովհետև հատկապես մեր պարագայում դա ուղղակի անհրաժեշտություն է: Պառակտված ժողովուրդը չի կարող սատար կանգնել իր բանակին, չի կարող թև ու թիկունք լինել իր անվտանգությունն ապահովողներին և անհրաժեշտության դեպքում համալրել նրանց շարքերը»,- նշել է երրորդ նախագահը:

Вероятно, у нас было относительно мало контактов с людьми и в этом был определенный недостаток нашего правления. Об этом заявил сегодня, 6 июня, третий президент Армении Серж Саргсян на встрече с активом блока «Честь имею» и жителями города Джермук.
По его словам, велика вероятность того, что в произошедшем в 2018 году есть связано также и с недостаточным контактами с населением. «Скажу прямо: связь с народом в определенной степени оборвалась», — заявил Саргсян.
«При этом, однако, мы не лгали; мы не манипулировали людьми; мы не делили наше общество: на белых и черных, богатых и бедных, новых и старых; наоборот, мы хотели объединить людей, потому что это необходимость, особенно в нашем случае. Расколотый народ не в состоянии поддержать армию, не может стать опорой обеспечивающим безопасность и в случае необходимости пополнить их ряды», — заявил третий президент.