ՀՅԴ Հայաստանի երիտասարդական կազմակերպության անդամները փակել են Կառավարության շենքին հարակից Նալբանդյան փողոցը: Նրանք դա արեցին այն բանից հետո, երբ ոստիկանության աշխատակիցները կառավարության շենքի մոտից բերման ենթարկեցին ակցիայի մասնակիցներին:
Երիտասարդները վանկարկում էին. «Ոստիկանության գործողությունները չեն բխում Հայաստանի Հանրապետության շահից»:
Ոստիկանները նախ շարքով կանգնեցին փողոցը փակած երիտասարդների դիմաց, ապա սկսեցին բերման ենթարկել նրանց՝ բացելով փողոցը:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ ՀՅԴ երիտասարդները Կառավարության դիմաց ակցիա էին իրականացնում, որի ժամանակ կետերով ներկայացնում էին իրենց կարծիքով պետական դավաճանության մասին փաստեր:

Члены Молодежной организации АРФ Дашнакцутюн, проводящие 10 июня акцию протеста, перекрыли улицу Налбандяна, смежную со зданием Правительства Армении.
Они пошли на такой шаг после того, как сотрудники Полиции подвергли приводу несколько участников акции протеста у здания кабмина. Молодые люди скандировали «Действия Полиции не исходят из интересов Армении».
Полицейские в ответ сперва встали в ряд напротив молодых людей, перекрывших улицу, после чего стали и их подвергать приводу, тем самым открывая движение.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, Молодежная организация АРФ Дашнакцутюн 10 июня организовала акцию протеста у здания Правительства республики. По ходу акции они представили факты того, почему и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян является предателем.