Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Արևելյան գործընկերության գագաթնաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Կիպրոսի նախագահ Նիկոս Անաստասիադիսի հետ: Այս մասին հայտնում են կառավարության մամուլի ծառայությունից:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Կիպրոսի միջև քաղաքական, տնտեսական և հումանիտար ոլորտներում համագործակցության հետագա զարգացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր: Կարևորվել է երկու կառավարությունների միջև ակտիվ փոխգործակցությունը` փոխշահավետ ծրագրերի առաջ մղման նպատակով: Անդրադարձ է կատարվել Արևելյան գործընկերության գագաթնաժողովի արդյունքներին:
Նիկոլ Փաշինյանը և Նիկոս Անաստասիադիսը մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող զարգացումների շուրջ: Ընդգծվել է մարտահրավերներին համատեղ դիմագրավելու պատրաստակամությունը և խնդիրների լուծման ուղղությամբ սերտ և արդյունավետ գործակցության անհրաժեշտությունը:

Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia met with President Nicos Anastasiades of Cyprus within the framework of the Eastern Partnership Summit in Brussels, the Prime Minister’s Office informed.
The interlocutors discussed a range of issues related to the further development of cooperation between Armenia and Cyprus in the political, economic and humanitarian spheres. The sides attached importance to the partnership between the two governments aimed at promoting mutually beneficial projects. The results of the Eastern Partnership summit were touched upon.
Pashinyan and Anastasiades exchanged views on the developments in the South Caucasus. The readiness to face the challenges jointly, the need for close, effective cooperation for solving problems was emphasized.