Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի հարցն ինձ համար անձնական է: Այս մասին դեկտեմբերի 16-ին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
Նա պարզաբանեց, որ Հայկ Մարությանն իր ընկերն ու դասընկերն է, եւ կոռեկտ չի համարում պատասխանել այս թեմայով հարցերին:
Նախարարը վստահեցրեց, որ, լինելով իշխող քաղաքական թիմի անդամ, այս հարցում կաշկանդված չէ, քանի որ այլակարծության արգելք չկա։ «Ես անձնական կարծիք ունեմ, բայց այն տարբերվում է այս ամբիոնից հնչեցվող իմ կարծիքից։ Այնուամենայնիվ, ես չէ, որ պետք է գնահատեմ Հայկ Մարությանի աշխատանքը»,- նշեց Քերոբյանը։
Նա պարզաբանեց, որ ինքը ոչինչ չգիտի կենտրոնական իշխանությունների հրահանգների մասին։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանում իշխող ուժը Հայկ Մարությանին անվստահություն հայտնելու գործընթաց է նախաձեռնել:

Вопрос мэра Еревана Айка Марутяна носит для меня личный характер. Об этом в беседе с журналистами 16 декабря заявил министр экономики Армении Ваан Керобян.
Он пояснил, что Айк Марутян – его друг и одноклассник, и не считает правильным отвечать на вопросы по этой теме.
Министр заверил что, являясь членом правящей политической команды, не скован по этому вопросу, поскольку нет запрета на инакомыслие. «У меня есть личное мнение, но оно отличается от моего мнения с этой трибуны (имеет в виду в роли министра – ред.). Тем не менее, не я должен оценивать работу Айка Марутяна», - отметил Керобян.