Այստեղ քիչ մարդ կա, որ այդ շենքը հիշի, այն շենքը, որ վերակառուցվել է եւ դարձել է Երեւանի ամենագեղեցիկ շենքերից մեկը: Այս մասին այսօր՝ հունվարի 31-ին, լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Վահագն Խաչատրյանը՝ անդրադառնալով նրան, որ Երևանի քաղաքապետ եղած ժամանակ Արամի 3 հասցեի շենքը հատկացրել են «Սիլ կոնցեռնի» հիմնադիր Ալբերտ Սուքիասյանի կոոպերատիվին 5655 դոլարով:
Նա ընդգծեց, որ ինքն է խնդրել, որ այդ շենքը գնեն. «Ես եմ խնդրողը եղել, որ գնեն: Շատերին եմ խնդրել, ցավոք սրտի, արձագանքողներ քիչ են եղել:
1993-1995 թվականներին Երեւանում ներդրում անողների թիվը անսահման փոքր էր, գրեթե զրո:  Առիթ կլինի, դրա մասին կխոսեմ»,-ասաց նա՝ հավելելով, որ դա հաջող գործարք էր:
«Ես կուզեմ, որ այսօր Հայաստանում շատ մատչելի գնով ներդրողներին տրամադրեն այդպիսի չկառուցված, քանդված կամ կիսաքանդ վիճակում անշարժ գույքեր»,-ընդգծեց Խաչատրյանը:
Դիտարկմանը, թե շատերը պնդում են, որ ՀՀՇ-ն վերադառնում է, նա արձագանքեց. «Ես եղել եմ Հայոց համազգային շարժման շարքային անդամ, բայց ոչ կուսակցական: Եթե այդպես է, ուրեմն վերադարձել է: Ես այդ շարժման անդամ եմ 1988-ից, ես գտնում եմ, որ այն օրվանից, երբ ես եկել եմ Օպերայի հրապարակ, ես այդ գործին եմ նվիրվել: Ցավոք սրտի, այն խնդիրները, այն նպատակները, որոնք այն ժամանակ մեր առջեւ դրել ենք, մինչեւ հիմա չենք կարողացել իրականացնել: Ես ուզում եմ, որ մինչեւ վերջ իրականացնենք այն, ինչն ուզում էինք 1988-ին: Ունենանք ազատ, անկախ Հայաստան, որտեղ բոլորս երջանիկ, բարեկեցիկ կյանքով ապրենք եւ ամենակարեւորը՝ լինենք ազատ:

Здание, расположенное в центре Еревана, в 1995-ом году действительно было передано семье бизнесмена Хачатура Сукиасяна. Они смогли капитально восстановить и благоустроить его. Об этом в беседе с журналистами 31 января заявил министр высокотехнологической промышленности Армении Ваагн Хачатрян, кандидатуру которого правящая партия «Гражданский договор», по информации в СМИ, хочет выдвинуть на пост президента республики.
Отвечая на вопрос о связях с семьей Хачатура Сукиасяна, министр напомнил, что до своего назначения на должность в августе 2021 года он состоял в Совете директоров «Армэкономбанка», принадлежащего данной семье. По словам Хачатряна, после назначения на пост министра высокотехнологической промышленности в установленном законом порядке он оставил прежнюю должность, поскольку та была несовместима с государственной службой.
«Среди вас, может быть, найдутся те, кто вспомнит, как выглядело это здание в 1995-ом году, и как оно выглядит сейчас. Так что благоустройству города эта сделка пошла на пользу. Ведь в то время инвесторов в Армении практически не было», - пояснил Хачатрян.
При этом министр заверил, что в случае избрания на пост президента в меру своих сил он продолжит привлекать в страну инвесторов.
Отметим, что в 1995 году в бытность мэром Еревана Хачатрян передал семье Хачатура Сукиасяна историческое здание на улице Абовяна (в непосредственной близости от Площади Республики, рядом с «Детским миром» – ред.). В нем сейчас располагается офис холдинга семьи Сукиасянов.