Եվրոպայից ապրանքների վերարտահանումը ԵԱՏՄ-ի երկրներ խախտում չէ։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ապրիլի 6-ին ասել է ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Ռուստամ Բադասյանը։
Նա պարզաբանել է, որ Հայաստանը Եվրասիական տնտեսական միության անդամ է եւ հետեւում է բոլոր կանոնակարգերին, որոնք գործում են միությունում։
Նրա խոսքով՝ Հայաստանը շահագրգռված չէ, որպեսզի հայտնվի մի ինչ-որ տարանցման գոտում կամ օգտվի տարանցիկ երկրի որեւէ առավելությունից։ «Հայաստանն այս ուղղությամբ ոչ մի քայլ չի նախաձեռնում»,- ընդգծել է պաշտոնյան։

Реэкспорт товаров из Европы в страны ЕАЭС не является нарушением. Об этом в беседе с журналистами 6 апреля заявил председатель Комитета государственных доходов Армении Рустам Бадасян.
Он пояснил, что Армения – член Евразийского экономического союза, и соблюдает все регламенты, которые действуют в Союзе.
По его словам, Армения не заинтересована в том, чтобы оказаться в какой-либо транзитной зоне или воспользоваться каким-либо преимуществом транзитной страны. «Никаких шагов Армения в этом направлении не предпринимает», – подчеркнул чиновник.