Սպիտակ տան թղթակիցների ասցիացիայի կողմից, ապրիլի 28-ին կազմակերպված ավանդական ընթրիքից առաջ Քիմ Քարդաշյանը պատմել է իր քաղաքական հայացքների մասին:
Հեռուստաստղը հայտարարել է, թե ինքը դեմոկրատ է, իսկ ծնողները` հանրապետականներ: «Մեր տանը թունդ բանավեճ է սկսվում, երբ խոսքը գնում է քաղաքականության մասին»,-ավելացրել է նա:
Քարդաշյանը «politico.com» կայքի թղթակցի հետ զրույցում մեկնաբանել է նաեւ Գլենդելի քաղաքապետի պաշտոնում առաջադրվելու իր  մտադրությունը: Հարցին, թե որքանով պետք է լուրջ ընդունել այդ հայտարարությունը, Քարդաշյանը պատասխանել է. «Ես միշտ իմ առջեւ բարձր նպատակներ եմ դնում: Սպասեք նորությունների: Ես մտածում եմ այդ մասին»:
Քիմը եւս մեկ անգամ հայտարարել է, թե ինքն անտարբեր չէ հայ համայնքի ճակատագրի նկատմամբ, որոնց մեծ մասը բնակվում է Գլենդելում:
Հիշեցնենք, որ «Քլոե եւ Լամար» հեռուստաշոուի դրվագներից մեկում Քիմը խոստովանել էր, թե հինգ տարի անց ցանկանում է առաջադրվել Գլենդելի քաղաքապետի պաշտոնում:

Ким Кардашян рассказала о своих политических взглядах 28 апреля на Крaсной дорожке перед  традиционным ужином, устраиваемым Ассоциацией корреспондентов Белого дома.
Телезвезда заявила, что она сама является демократкой, в то время как ее родители республиканцы. «У нас дома разгораются жаркие дебаты, когда речь заходит о политике»,- добавила она.
В беседе с корреспондентом сайта politico.com Ким также прокомментировала свое решение баллотироваться на пост мэра Глендейла. Отвечая на вопрос, насколько серьезно нужно воспринимать данное заявление, Ким сказала: «Я всегда ставлю для себя высокие цели. Ждите новостей.  Я думаю об этом».
Ким также вновь заявила, что ей небезразлична судьба представителей армянской общины, многие из которой живут в Глендейле.
Напомним, что в одном из апрельских эпизодов телешоу «Клое и Ламар» Ким призналась, что хочет  баллотироваться на пост мэра Глендейла через пять лет.