Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինն Ալեքսանդր Կուզմինի արձակուրդի ընթացքում Մոսկվայի ճարտարապետական կոմիտեի նախագահի պաշտոնակատար է նշանակել տեղակալ Ռուբեն Մուլքիջանյանին:
Ինչպես Մոսկվայի քաղաքային վարչակազմին վկայակոչելով հայտնում է «Մոսկովսկի կոմսոմոլեցը» , նախորդ շաբաթ հայտնի էր դարձել, որ Մոսկվայի ճարտարապետական կոմիտեի նախագահ Ալեքսանդր Կուզմինը, որն այդ պաշտոնն զբաղեցնում է 1996թ.-ից,  հրաժարական է տվել եւ արձակուրդից հետո կլքի պաշտոնը: Մոսկվայի ճարտարապետների միության նախագահը Նիկոլայ Շումակովը հայտնել է, որ ներկա պահին կոմիտեն ղեկավարում է նախագահի տեղակալ Ռուբեն Մուլքիջանյանը:
Ռուբեն Մուլքիջանյանը ծնվել է 1948թ. Մոսկվայում: 1973թ. ավարտել է Մոսկվայի հողաշինարարական ինստիտուտը:
1995-2006թթ.  եղել է Իրավունքի եւ կառավարման ակադեմիայի  տնօրենի առաջին տեղակալը:
2006թ. եղել է Մոսկվայի քաղաքային ծրագրերի համակարգման եւ զարգացման վարչության ճարտարապետության եւ քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահը, գրում է vesti.ru-ն:
2006-2007թթ. աշխատել է որպես Մոսկվայի ճարտարապետության եւ քաղաքաշինության կոմիտեի  Կազմակերպա-վերլուծական վարչության պետ:
2007թ. -ից  Մոսկվայի ճարտարապետության եւ քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահի տեղակալն է: Ճարտարապետության միջազգային ակադեմիայի թղթակից անդամ է, Ռուսաստանի պատավոր շինարար, ՌԴ վաստակավոր շինարար, Ռուսաստանի ճարտարապետների միության անդամ:

Мэр Москвы Сергей Собянин официально возложил исполнение обязанностей председателя Москомархитектуры во время отпуска Александра Кузьмина на его заместителя Рубена Мулкиджаняна.
Как передает «Московский комсомолец» со ссылкой на источник в городской администрации Москвы, на прошлой неделе стало известно, что председатель Москомархитектуры Александр Кузьмин, работавший в должности главного архитектора Москвы с 1996 г., подал в отставку, и покинет свой пост после отпуска. Президент Союза московских архитекторов Николай Шумаков сообщил, что в настоящее время Москомархитектурой руководит заместитель председателя комитета Рубен Мулкиджанян.
Рубен Мулкиджанян родился в 1948 г. в Москве. Окончил в 1973 г. Московский институт инженеров землеустройства. С 1995 по 2006 гг. работал первым заместителем начальника ГлавАПУ.
В 2006 г. работал начальником Управления координации городских программ и развития Москвы Комитета по архитектуре и градостроительству города Москва, пишет Вести.Ru
С 2006 по 2007 гг. работал начальником Организационно-аналитического управления Комитета по архитектуре и градостроительству города Москвы.
С 2007 г. — заместитель председателя Комитета по архитектуре и градостроительству города Москвы. Член-корреспондент международной академии архитектуры, Почетный строитель России, Заслуженный строитель Российской Федерации, член Союза архитекторов России.