Այլ պետությունից ճնշում է գործադրվում Հայաստանի նախագահի թեկնածուների վրա: Այսօր` հունվարի 31-ին լրագրողների հետ զրույցում այսկերպ գնահատեց «Ռուսաստանի ձայն» ռադիոկայանի որոշումը նախագահի թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանը (ֆոտոռեպորտաժ):
Նշենք, որ «Ռուսաստանի ձայնը» որոշում է կայացրել փետրվարի 1-ից դադարեցնել ծրագրերի վերահեռարձակումը «Ռադիո Հայի» եթերում, իսկ «Ռադիո Հայ» ՍՊԸ ժողովի նախագահը Անդրիաս Ղուկասյանն է:
Անդրիաս Ղուկասյանի խոսքով, իրենք փաստեր ունեն, որ պատճառը հենց իր հացադուլն է Հայաստանում շինծու ընտրությունների դեմ, եւ ռուսական ընկերությունը, խախտելով պայմանագրային դրույթները, միակողմանիորեն խզել է գոյություն ունեցող պայմանագիրը: «Սա օրինակ է, որ պետության կողմից փորձում են ճնշում գործադրել նախագահի թեկնածուի վրա: Մենք երկար համագործակցել ենք «Ռուսաստանի ձայնի» հետ եւ այս քայլը շատ բացասական եմ գնահատում»,- նշեց թեկնածուն:
Անդրիաս Ղուկասյանը նաեւ անթույլատրելի է համարում ՀՀԿ-ական թեկնածուի գովազդում իր եւ իր կողմնակիցների պատկերի օգտագործումը, ինչը կարող է այլ տպավորություն առաջացնել:
Հիշեցնենք, որ Անդրիաս Ղուկասյանը հունվարի 21-ից հացադուլ է հայտարարել ԳԱԱ շենքի դիմաց եւ պահանջում է, որպեսզի իշխող ՀՀԿ-ի թեկնածու Սերժ Սարգսյանը դուրս գա ընտրապայքարից: Հունվարի 28-ին նրա հացադուլին է միացել նաեւ նախկին քաղբանտարկյալ Շանթ Հարությունյանը: Հունվարի 25-ին եռօրյա հացադուլով նախագահի թեկնածուին էր միացել նաեւ նախագահի մեկ այլ թեկնածու` Պարույր Հայրիկյանը:

YEREVAN. – A foreign country is applying pressure on the presidential contenders of Armenia. Presidential candidate Andreas Ghukasyan stated this to news reporters on Thursday, commenting on the recent decision by the Voice of Russia radio station (PHOTOS).
To note, the aforesaid radio station decided to suspend, as of February 1, the rebroadcasting of its programs from the airwaves of Armenia’s Radio Hay Company, and Ghugasyan is Radio Hay’s assembly chairman.
In his words, they have evidence to prove that Ghukasyan’s hunger strike against fake elections in Armenia is the real reason for this decision and, by breaching the contract terms with Radio Hay, the Russian radio company has unilaterally severed the working contract.
“This is an example that a [foreign] state is attempting to exert pressure on a presidential candidate. We have collaborated with the Voice of Russia for a long time, and I assess this move very negatively,” Ghukasyan stated.
As Armenian News-NEWS.am informed earlier, Andreas Ghukasyan is on a hunger strike ever since January 21, and he demands from the Central Electoral Commission of Armenia to declare the ruling Republican Party presidential candidate, incumbent President Serzh Sargsyan’s formal nomination null and void.