Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Ալասանիան մարտին կայցելի Հյասատան եւ Ադրբեջան: Ինչպես Ալասանիան հայտարարել է լրագրողներին` հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն տարածաշրջանային անվտանգության հարցերը:
Նրա խոսքով` տարածաշրջանային անվտանգությունը մեկ երկիր չի կարող ապահովել: Անհրաժեշտ է օգտագործել համագործակցության բոլոր ձեւերը եւ Վրաստանն այդ ծրագրերում կլինի առաջատար երկրներից մեկը, ընդգծել է Ալասանիան:
Բացի այդ, Ալասանիան Թուրքիա կատարելիք այցում ուղեկցելու է վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլիին: Անկարա կատարվելիք այցի շրջանակում քննարկվելու են ոչ միայն միջպետական հարցեր, այլ նաեւ երկու երկրների պաշտպանության նախարարությունների միւջեւ համագործակցության ծրագիրը:

Georgian Defense Minister Irakli Alaslania will visit Armenia and Azerbaijan this March. Regional security will be on the agenda, Alaslania told reporters.
He is confident that regional security cannot be ensured by one state and all formats for cooperation must be used. Georgia will be one of the leading countries in this context, he said.
Besides, Alaslania will accompany Premier Bidzina Ivanishvili during his trip to Turkey. In addition to other issues, plan for collaboration between the two ministries will be discussed during the visit.