Րաֆֆի Հովհաննիսյանը Ոդիսեւսը չէ, Երեւանն էլ Տրոյան չէ: Այս մասին, այսօր` մարտի 28-ին, ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստից հետո, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ մամուլի քարտուղար Էդուարդ Շարմազանովն՝ արձագանքելով Տիգրան Խզմալյանի այն արտահայտությանը, թե Րաֆֆի Հովհաննիսյանն իշխանությունը գրավելու հարցում ընտրել է Տրոյական ձիու տարբերակը: «Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր ավելի շատ կարիք ունի Արիադնայի թելի, որպեսի դուրս գա այդ լաբիրինթոսից»,- ավելացրեց Էդուարդ Շարմազանովը:
Դիտարկմանը, թե ըստ մամուլի տեղեկությունների, մարզպետները դպրոցի տնօրեններին ստիպում են աշխատել Տարոն Մարգարյանի օգտին, Շարմազանովն ասաց. «Խորհուրդ կտամ չզարմանալ այն հակաքարոզչությունից, որն ուղղվում է ՀՀԿ-ի եւ մեր թեկածուի դեմ: Նման փաստ չկա, հետեւաբար նման սեւ PR-ին ուշադրություն չենք դարձնում: Նման լուրերին վերաբերում ենք որպես բամբասանքի: ՀՀԿ-ն ամեն ինչ անելու է, որ այս ընտրությունները լինեն շատ պոզիտիվ, դրական եւ համապատասխանեն մեր ստանձնած պարտավորություններին»:
Ինչ վերաբերում է կառավարության կողմից Պարույր Հայրիկյանի բուժման համար տրամադրված մոտ 20 մլն դրամ գումարին, ՀՀԿ մամուլի քարտուղարն ընդունեց, որ Հայաստանում շատ կան ծերեր եւ հիվանդ երեխաներ, որոնք ունեն անհապաղ բուժման կարիք, բայց Պարույր Հայրիկյանին պետք չէ համեմատել նրանց հետ: «Պարույր Հայրիկյանը ոչ միայն նախագահի նախկին թեկնածու է, այլեւ իր կյանքը նվիրաբերել է անկախության համար պայքարին»,-նշեց Էդուարդ Շարմազանովը:

Раффи Ованнисян – не Одиссей, а Ереван – не Троя. Об этом заявил журналистам 28 марта вице-председатель парламента, пресс-секретарь правящей Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов, по окончании заседания исполкома РПА, комментируя заявление кинорежиссера и общественника Тиграна Хзмаляна о том, что Раффи Ованнисян в вопросе завоевания власти выбрал вариант Троянского коня. «Раффи Ованнисяну сейчас нужнее нить Ариадны, чтобы выбраться из этого лабиринта»,-  заявил Эдуард Шармазанов.
На вопрос, заставляют ли директоров школ работать в пользу действующего мэра, члена РПА Тарона Маркаряна, Шармазанов заявил: «Советую не удивляться контрпропаганде, направленной против РПА и нашего кандидата. Таких фактов нет, поэтому на подобный черный PR мы внимания не обращаем. К таким новостям относимся как к сплетням. РПА сделает все, чтоб эти выборы были очень позитивными, и соответствовали обязательствам, взятым нами на себя».
Что касается выделения 20 млн. драмов правительством на лечение Паруйра Айрикяна, пресс-секретарь РПА признал, что в Армении есть много больных стариков и детей, нуждающихся в неотложном лечении, но Паруйра Айрикяна не нужно сравнивать с ними. «Паруйр Айрикян не только бывший кандидат в президенты – он отдал жизнь борьбе за независимость»,- отметил Эдурад Шармазанов.