Nabucco նախագծում նոր գործընկեր է դարձել  ֆրանսիական հաղորդակցական-էներգետիկ GDF Suez SA ընկերությունը, որը գնել է ավստրիական OMV էներգետիկական ընկերության մոտ 9%-ը գազատարի նախագծում: Այդկերպ GDF Suez-ը փոխարինել է գերմանական RWE AG-ին, որը  2013թ. ապրիլին Nabucco-ում իր 17%-ը վաճառել էր ավստրիական OMV-ին: Բաժնետոմսերի փաթեթը փոխանցվել էր   марта 2013թ. մարտի 1-ին: Գործարքի գինը եւ այլ մանրամասներ չեն հաղորդվել:
Սպասվում է, որ GDF Suez-ի եւ OMV-ի միջեւ գործարքը կավարտվի 2013թ. երկրորդ կեսին: Ընկերությունները պայմանավորվել են  չբացահայտել գործարքի ֆինանսական պայմանները եւ մյուս մանրամասները, հաղորդում է rbc-ն:
RWE-ն երկրորդ ընկերությունն է, որը կասկածի տակ է դրել  Nabucco-ում մասնակցության նպատակահարմարությունը: 2012թ. ապրիլին MOL-ը հայտնել էր նախագծից դուրս գալու պատրաստակամության մասին` նման անհրաժեշտություն առաջանալու դեպքում:
OMV-ից եւ GDF Suez-ից բացի Nabucco-ի բաժնետերեր են նաեւ բուլղարական BEH ընկերությունների խումբը, թուրքական Botas-ը, հունգարական նավթագազային MOL ընկերությունը եւ ռումինական Transgaz խումբը:
Nabucco-ն հսկայական գազատար է, որի նպատակն է գազը Կենտրոնական Ասիայից Եվրոպա հասցնել` շրջանցելով Ռուսաստանը: Սկզբնապես հիմնական մատակարարներ էին դիտարկվում  Ադրբեջանը, Իրանը եւ Թուրքմենստանը:

Новым партнером в проекте Nabucco стала французская коммунально-энергетическая компания GDF Suez SA, которая купила у австрийской энергетической компании OMV около 9% в проекте газопровода. Таким образом, GDF Suez заменила немецкую RWE AG, которая продала 17% в Nabucco австрийской OMV в апреле 2013г. Пакет акций был передан 1 марта 2013года, цена и другие детали сделки не раскрывались.
Ожидается, что сделка между GDF Suez и OMV завершится во второй половине 2013г. Компании договорились не раскрывать финансовые условия сделки и остальные подробности, передает РБК.
RWE стала второй компанией, поставившей под сомнение целесообразность участия в Nabucco. В апреле 2012г. MOL заявила о готовности выйти из проекта в случае возникновения такой необходимости.
Акционерами Nabucco, помимо OMV и GDF Suez, которая только что вошла в проект, являются болгарская группа компаний BEH, турецкая фирма Botas, венгерская нефтегазовая компания MOL и румынская группа Transgaz.
Nabucco - магистральный газопровод, который призван транспортировать газ из Центральной Азии в Европу (прежде всего в Австрию и Германию) в обход России. В качестве основных поставщиков изначально рассматривались Азербайджан, Ирак и Туркмения.