Բրիտանիայի արտգործնախարար Ուիլյամ Հեյգը հիասթափություն է հայտնել այն կապակցությամբ, որ ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի եւ ԱՄՆ-ի պետքարտուղար Ջոն Քերրիի բանակցությունները դիվանագիտական բեկման չեն հանգեցրել։
Ըստ նրա՝ Մեծ Բրիտանիան այն կարծիքին է, որ ԵՄ-ն պետք է կոշտ պատասխան տա ՌԴ-ի գործողություններին՝ մարտի 17-ին ԵՄ արտգործնախարարների խորհրդի նիստի ընթացքում։ «Առավել կոշտ սահմանափակող միջոցների ժամանակն է»,- ասված է Հեյգի հայտարարությունում։
Նա նաեւ հավելել է, որ դիվանագիտության եւ երկխոսության դուռը բաց է մնում եւ ՌԴ կառավարությանը լարվածության թուլացման եւ Ուկրաինայի կառավարության հետ ուղիղ բանակցությունների կոչ է արել։

In a statement released on Friday, Hague expressed disappointment that talks between Sergey Lavrov and John Kerry did not produce the diplomatic breakthrough.
“The United Kingdom is strongly of the view that there must be a firm and united response from the European Union at the meeting of the Foreign Affairs Council on Monday, and that the time has come for tougher restrictive measures to be adopted as previously agreed by EU nations,” he said.
He underlined that the door remains open for diplomacy and dialogue and urged Russia to take action to lower tensions and enter into direct talks with the Ukrainian government.