Վրաստանի գլխավոր դատախազությունը մտադիր է որպես վկա հարցաքննել երկրի նախկին նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիին՝ մի քանի քրեական գործերով, այդ թվում նախկին վարչապետ Զուրաբ Ժվանիայի մահվան գործով:
Այսօր՝ մարտի 22-ին, հրապարակված հայտարարությունում գլխավոր դատախազությունը թվարկել է մինչեւ 10 քրեական գործեր, որոցով Սահակաշվիլին պետք է հարցաքննվի որպես վկա, հաղորդում են լրատվամիջոցները:
Նախորդ տարվա նոյեմբերից Սահակաշվիլին լքել է Վրաստանը եւ ժամանակավորապես բնակություն հաստատել ԱՄՆ-ում, որտեղ դասավանդում է համալսարաններում:

Главная прокуратура Грузии намерена допросить экс-президента Михаила Саакашвили в качестве свидетеля по нескольким возбужденным уголовным делам, в том числе и по делу о гибели премьер-министра Зураба Жвания.
В распространенном в субботу заявлении Главной прокуратуры перечислены до десяти расследуемых уголовных дел, по которым в качестве свидетеля должен быть допрошен М.Саакашвили, передают СМИ.
С ноября прошлого года М.Саакашвили покинул Грузию и перебрался на временное жительство в США, где ведет преподавательскую деятельность.