Հայաստանի մի շարք գյուղական եւ երկու քաղաքային համայնքներում հունիսի 8-ին կկայանան տեղական ինքնակառավարման մարմնի ընտրություններ: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկացավ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից:
Քաղաքապետ կընտրեն  Ջերմուկ եւ Գորիս քաղաքներում, իսկ գյուղապետեր կընտրեն Լոռիի, Վայոց Ձորի, Սյունիքի, Արագածոտնի, Գեղարքունիքի մարզերի բազմաթիվ համայնքներում, ինչպես նաեւ՝ Կոտայքի, Շիրակի, Արմավիրի, Արարատի մի քանի համայնքներում:
ԿԸՀ մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ թեկնածուների գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը ԸԸՀ պետք է ներկայացնեն մայիսի 4-9-ը, իսկ գրանցումը տեղի կունենա մայիսի 9-14-ը: Նա նաեւ նշեց, որ նախընտրական քարոզչությունը կմեկնարկի մայիսի 21-ից եւ կտեւի մինչեւ հունիսի 6-ը:

YEREVAN. – Local government elections will be conducted on June 8 in several rural and two urban communities in Armenia.
Armenian News-NEWS.am learned the aforesaid from the Central Electoral Commission (CEC).
Accordingly, mayoral elections will be held in Jermuk and Goris cities, whereas village prefects will be elected in numerous communities in Lori, Vayots Dzor, Syunik, Aragatsotn, and Gegharkunik Regions, and in some communities in Kotayk, Shirak, Armavir, and Ararat Regions.
The election campaign season will kick off on May 21 and come to an end on June 6, CEC Press Secretary Hermine Harutyunyan told Armenian News-NEWS.am.