Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 4-ին ներկա է գտնվել ռազմական ավիացիայի մասնակցությամբ ԼՂՀ պաշտպանության բանակի մարտական հրաձգության գնդային մարտավարական զորավարժություններին:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, թե երկրի զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատարը կարեւորել է Պաշտպանության բանակի մարտունակության բարձր մակարդակի պահպանումը՝ ընդգծելով, որ պետությունն այսուհետ էլ կանի հնարավոր ամեն ինչ այս ուղղությամբ:
Զորավարժություններին ներկա էին Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի պաշտպանության նախարարներ Սեյրան Օհանյանը եւ Մովսես Հակոբյանը, ԼՂՀ փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян присутствовал на полковых тактических учениях с боевой стрельбой и участием военной авиации Армии обороны НКР.
Как сообщает пресс-служба главы карабахского государства, верховный главнокомандующий Вооруженными силами НКР отметил важность поддержания боеспособности вооруженных сил на высоком уровне, подчеркнув, что государство и впредь будет предпринимать все возможные меры в данном направлении.
На боевых учениях присутствовали министры обороны Республики Армения и Республики Арцах Сейран Оганян и Мовсес Акопян, вице-премьер НКР Артур Агабекян, другие должностные лица.