Նուբարաշենի բնակիչ, 22-ամյա Վանուշ Ալեքսանյանին դանակահարելու մեջ մեղադրվող Սեդրակ Օսիպյանը ոստիկանություն կներկայանա այն ժամանակ, երբ «կարվեն հատուկ գործողություններ»: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Երեւանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանի եղբորորդու փաստաբան Կրոմվել Գրիգորյանը:
«Դեռ չի ներկայացել ոստիկանություն, կներկայանա այն ժամանակ, երբ կարվեն գործողություններ»,- ասաց նա:
Թե ինչ գործողությունների մասին է խոսքը, փաստաբանը հրաժարվեց պատասխանել:
Նշենք, որ 22-ամյա Սեդրակին կալանավորելու որոշում դատարանը կայացրել էր դեռ հունիսի 3-ին: Վերջինս գտնվում է հետախուզման մեջ:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ դեպքը տեղի է ունեցել հունիսի 1-ի գիշերը Նուբարաշենում: Վիճաբանությունից եւ ծեծկռտուքից հետո 22-ամյա Վանուշ Ալեքսանյանին տեղափոխել էին «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, որտեղ վերջինս վիրահատվել էր: Ըստ ոստիկանության՝ դանակահարողը Երեւանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանի եղբորորդին է՝ 22-ամյա Սեդրակ Օսիպյանը: Վերջինս սակայն մեզ հետ զրույցում նշել էր, որ իր ազգականը ոչ մի կապ չունի դանակահարության հետ:

YEREVAN. – Sedrak Osipyan, who is charged with stabbing Armenian capital city Yerevan resident Vanush Aleksanyan, will come to the police when “special actions are taken.”
Kromvel Grigoryan, the attorney of Sedrak Osipyan—who is the nephew of Yerevan Deputy Chief of Police Valeri Osipyan—, told the aforementioned to Armenian News-NEWS.am.
Grigoryan, however, did not specify what “actions” he was speaking about.
On June 3, the court had ruled that Sedrak Osipyan be arrested, and he is wanted.
The aforesaid stabbing had occurred after an argument and an ensuing fight on the night of June 1 in Yerevan. As a result, Vanush Aleksanyan, 22, was taken to hospital, where he underwent surgery. According to the Police, the stabber is Yerevan Deputy Police Chief Valeri Osipyan’s nephew Sedrak Osipyan, 22. Valeri Osipyan, however, had told Armenian News-NEWS.am that his relative has nothing to do with the stabbing.