Ադրբեջանական կողմը հաղորդում է ղարաբաղյան ուղղությամբ հրաձգության հետեւանքով 8 սպանված զինծառայողների մասին:
Նախօրեին Լեռնային Ղարաբաղի պաշտպանության նախարարությունը հայկական հենակետի վրա ադրբեջանական խմբի հարձակման փորձի մասին հաղորդագրություն էր տարածել: Ադրբեջանական կողմը կտրականապես հերքում էր այդ պնդումը:
Սակայն օգոստոսի 1-ի առավոտյան ադրբեջանական լրատվամիջոցները, վկայակոչելով պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությանը, ղարաբաղյան ուղղությամբ իբրեւ թե հայկական խմբերի ներթափանցման փորձերի մասին տեղեկություններ են տարածել: Արդյունքում, դաժան հրաձգության հետեւանքով Ադրբեջանի 8 զինծառայող է զոհվել:
Այսպիսով, ադրբեջանական կողմը փորձում է թաքցնել հայկական հենակետերի վրա գրոհելու փաստը՝ միաժամանակ մեղադրելով հայկական կողմին:

Azerbaijani side reported about eight killed servicemen as a result of shoot-out in the direction of Karabakh.
On Thursday Nagorno-Karabakh Defense Army issued a statement on an attempt of attack an Armenian military outpost. Azerbaijani side categorically dismissed the reports.
However, on Friday morning Azerbaijani media quoted the statement by Azerbaijani Defense Ministry about alleged infiltration attempts by Armenian groups. Eight Azerbaijani servicemen were killed in a shoot-out, the statement said.
Thus, Azerbaijani side is trying to hide the attempt of attack on Armenian outpost, at the same time accusing Armenian side.