«Իմեդի» վրացական հեռուստաընկերության լրագրող Սանդրո Գոչաշվիլին եւ օպերատոր Գեորգի Ցխելիշվիլին ձերբակավել են Բաքվի «Նեֆտչիի» եւ սաչխերսկի «Չիխուրի» ֆուտբոլային հավաքականների խաղից հետո:
Ինչպես հաղորդում է «Գրուզիա օնլայնը», ադրբեջանական իրավապահները ֆիզիկական ուժ են գործադրել օպերատորի նկատմամբ: Վրացի լրագրողները բաժանմունքում կես ժամ են  անցկացրել:
«Խաղը վերջանալուն պես մենք՝ ես ու օպերատորը, դուրս ենք եկել մարզադաշտից, որտեղ փորձել ենք նկարել վրացի երկրպագուներին: Ադրբեջանցի իրավապահները ֆիզիկական ուժ են կիրառում նրանց հանդեպ, խլում դրոշները եւ հրում նրանց մեծ ոստիկանական ավտոբուսի մեջ: Երբ մենք նկարահանում էինք դեպքերը, ոստիկաններից մեկը հրամայեց ձերբակալել մեզ, մեզ հրեցին մեքենայի մեջ, իսկ օպերատորի նկատմամբ ֆիզիկական ուժ են գործադրեցին: Մեզանից խլեցին տեսախցիկը եւ բաժանմունք տարան: Իսկ այնտեղ միայն մի մասին են հարցրել՝ ով է «Հայաստան» գոչել: Իհարկե պատասխան չստացան: Մենք հարցրել ենք՝ ինչու են մեզ ձերբակալել եւ ինչու են ձերբակալել վրացի երկրպագուներին: Մեր կալանավորության շուրջ նրանք պատասխան չունեին, իսկ երկրպագուների հարցով՝ իբրեւ նրանք գոչել են «Հայաստան», ասացին՝ չէ որ դուք գիտեք, որ դա մենք չենք կարող տանել: Բաժանմունքում մենք մոտ կես ժամ ենք մնացել», - հայտարարել է Գոչաշվիլին: Նրա խոսքով՝ իրավապահները ոչնչացրել են մարզադաշտի սահմաններից դուրս բոլոր նյութերը:
haqqin.az Ադրբեջանի հանրապետության ՆԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավարի հետ զրույցի ընթացքում Էխսան Զախիդովը հայտարարել է, որ «տվյալ տեղեկատվությոնը չի համապատասխանում իրականությանը եւ միայն վրացի լրագրողների հերյուրանք է»:

Журналист грузинской телекомпании «Имеди» Сандро Гочашвили и оператор Георгий Цхелишвили были задержаны во время столкновения, произошедшего после матча бакинского «Нефтчи» и сачхерской «Чихуры».
Как сообщает «Грузия онлайн», по информации Гочашвили, азербайджанские правоохранители физически расправились с оператором. Грузинские журналисты провели в одном из отделений полчаса.
«Как только игра завершилась, мы - я и оператор – вышли со стадиона, где хотели записать грузинских болельщиков. В это время увидели, что с ними физически расправлялись азербайджанские правоохранители, отбирали флаги, и заталкивали в большой полицейский автобус. Когда мы снимали эти кадры, один из полицейских отдал приказ о нашем задержании, нас затолкали в машину, с моим оператором расправились физически. Отобрали камеру и отвезли в отделение. А там спрашивали только об одном – кто кричал «Армения». На это у нас, конечно, не было ответа. Мы спрашивали, почему нас задержали и почему задержали грузинских болельщиков. На наше задержание у них ответа не было, а про болельщиков они говорили, что кричали «Армения», говорили - вы ведь знаете, что мы этого не потерпели бы. В отделении мы оставались около получаса», - заявил Гочашвили. По его словам, правоохранители уничтожили все их материалы, снятые за пределами стадиона.
Между тем, в беседе с haqqin.az глава пресс-службы МВД АР Эхсан Захидов заявил, что «данная информация не соответствует действительности и всего лишь измышление грузинского журналиста».