Երեւանում այսօր՝ սեպտեմբերի 22-ին, կայացել է «Երկրները մեկ տանիքի տակ» քառօրյա փառատոնի փակման հանդիսավոր արարողությունը:
Ինչպես հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը, մրցանակների են արժանացել Հայաստանում ԱՄՆ-ի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆերնը (մրցանակը ստացել է ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի դեսպանատան գործերի հավատարմատար Փրայս Քլարքը), ՀՀ-ում Բրազիլիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էդսոն Մարինիու Դուարդե Մոնտեիրոն, ՀՀ-ում Իտալիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջովաննի Ռիչուլին, ՀՀ-ում Ռումինիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սորի Վասիլեն, ՀՀ-ում ՌԴ-ի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինը, ՀՀ-ում Բելառուսի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ստեպան Սուխորենկոն, ՀՀ-ում Եգիպտոսի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մուհամեդ Էլեյզին, ՀՀ-ում Ուկրաինայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իվան Կուխտան, Լիբիայի, Չեխիայի դեսպանները, Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետության պատվավոր հյուպատոս Արմեն Հայրապետյանը, Ինդոնեզիայի պատվավոր հյուպատոս Երվանդ Ոսկանյանը, ինչպես նաեւ մի շարք արտասահմանյան եւ հայրենական բիզնես ընկերակցություններ եւ ընկերություններ, որոնց թվում նաեւ՝ «Բիլայն» ընկերությունը:
Նշենք, որ արդեն 5 անգամ շարունակ, Երեւանում անցկացվում է «Երկրները մեկ տանիքի տակ» փառատոնը, որը ներառում է  ցուցահանդես եւ համաժողով: Այս տարի փառատոնի ցուցահանդեսը կազմակերպվել էր Կարապի լճին հարակից տարածքում, որտեղ երկու օրերի ընթացքում ավելի քան 30 երկրներ, ի դեմս 90 կազմակերպությունների, ներկայացրել են իրենց արտադրանքը, ազգային մշակույթը խոհանոցը, ինչպես նաեւ ավանդույթները:

В Ереване 22 сентября состоялась торжественная церемония закрытия четырехдневного фестиваля «Страны под одной крышей».
Как передает корреспондент Новости Армении – NEWS.am, за вклад в установление и развитие международных бизнес связей Армении наград и грамот удостоились чрезвычайный и полномочный посол США в Армении Джон Хефферн (приз получил временный поверенный в делах посольства США в РА Прайс Кларк), чрезвычайный и полномочный посол Бразилии в Армении Эдсон Мариньо Дуарте Монтейро, чрезвычайный и полномочный посол Италии в Армении Джиованни Ричулли, чрезвычайный и полномочный посол Румынии в Армении Сори Василе, чрезвычайный и полномочный посол России в Армении Иван Волынкин, чрезвычайный и полномочный посол Беларуси в Армении Степан Сухоренко, чрезвычайный и полномочный посол Египта в Армении Мухаммед Элейзи, чрезвычайный и полномочный посол Украины в Армении Иван Кухта, послы Ливана, Чехии, почетный консул Восточной Республики Уругвай в Армении Армен Айрапетян, почетный консул Индонезии в Армении Ерванд Восканян, а также ряд зарубежных и отечественных бизнес ассоциаций и компаний, в числе которых была также компания «Билайн».
Отметим, что уже пятый год подряд в Ереване проводится фестиваль «Страны под одной крышей», который включает выставку и конференцию. В этом году выставка фестиваля была организована на территории, прилегающей к Лебединому озеру, где в течение двух дней более 30 стран, в лице 90 организаций, представили свою продукцию, национальную культуру, кухню, а также традиции.