Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 15-ին ընդունել է «Ձեռք ձեռքի» հասարակական կազմակերպության վարչության նախագահ Բերջ Քիլաջյանին և նրան ուղեկցող անձանց:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Երկրի ղեկավարը Բերջ Քիլաջյանին, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար, հանձնել է «Երախտագիտություն» մեդալ:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել «Ձեռք ձեռքի» կազմակերպության ներդրումը հանրապետության առողջապահության ոլորտի զարգացման գործում` նշելով, որ այն պահանջված է և կարևոր Արցախի համար:

STEPANAKERT. – Nagorno-Karabakh Republic (NKR), or Artsakh, President Bako Sahakyan on Wednesday received Berdj Kiladjian, Chairman of the “Hand in Hand” NGO Board, and the people accompanying him.
The implementation of a variety of programs in Artsakh was discussed during the meeting, informed the Central Information Department of the Office of the NKR President.
In addition, the President awarded Kiladjian with the Gratitude Medal for his services rendered to the NKR.
Sahakyan highly praised the “Hand in Hand” NGO’s contribution to the development of health care in Artsakh noting that this is a requirement and significant for the country.