Սյունիքի մարզում երիտասարդ տղամարդը ընկել է Քաջարանի պղնձամոլիբդեային կոմբինատի պոչամբարը, որը գտնվում է Կապանի տարածքում: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցին հայտնեցին Փրկարար ծառայությունից:
Տղամարդը ընկել է պոչամբարը, որտեղ տիղմանման զանգված է: Դեպքի վայրում են գտնվում թե ԱԻՆ-ի աշխատաողները, թե ոստիկաններ ու քննիչներ: Մեզ փոխանցեցին, որ առայժմ չի հաջողվել տղամարդուն հանել:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքում դժբախտ դեպք է եղել: Քաջարանի պնղձամոլիբդենային կոմբինատի երիտասարդ աշխատակից Արթուր Նահապետյան Նորաշենիկ գյուղի ձորի մոտակայքում աշխատանքի ժամանակ ընկել է լոգի՝ թափուկատարի մեջ: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել էր Արծվանիկի գյուղապետ Անուշավան Հարությունյանը:
«Էդ լոգի մեջը ջրի ուժեղ հոսք կա, դեմն էլ ցանց է, ասում են՝ աշխատելու ժամանակ մետաղը ջարդվել է, ինքն էլ ընկել է մեջը, խեղդվել, պոչամբարը չի ընկել, ես հենց նոր պոչամբարից եմ գալիս, էնտեղ չի ընկել»,-ասել էր գյուղապետը:

YEREVAN. – A young man has fallen into the Kajaran Copper Molybdenum Combine tailing, which is located in the Kapan area of Armenia’s Syunik Region.
The Ministry of Emergency Situations (MES) Rescue Service informed about the abovementioned to Armenian News-NEWS.am.
The man had fallen into the tailing where there is a sludge-like residue.
The MES workers, police, and investigators are at the scene of the incident. They informed us that the young man has not yet been able to be removed from the residue collector.
Earlier, Artsvanik village prefect Anushavan Harutyunyan had told Armenian News-NEWS.am that the combine’s young worker, Artur Nahapetyan, had fallen into an ore residue while working nearby the canyon of Norashenik village.