Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 20-ին աշխատանքային այցով ժամանել է Փարիզ:
Նույն օրը երկրի ղեկավարն այցելել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի «Հեռուստամարաթոն-2014»-ի շրջանակներում համաեվրոպական հեռախոսամարաթոնը կազմակերպող գլխավոր գրասենյակ:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Ֆրանսիայի գրասենյակի ողջ անձնակազմին` մասնաճյուղի տնօրեն Պետրոս Թերզյանի գլխավորությամբ, բոլոր կամավորներին, ովքեր անմիջական մասնակցություն են ունենում հեռախոսամարաթոնին:
Երկրի ղեկավարը Ֆրանսիայի հայ համայնքը համարել է Սփյուռքի ամենակազմակերպված հատվածներից մեկը, որը միշտ յուրահատուկ ակտիվությամբ է հանդես եկել Արցախին սատարելու, Հայրենիք-Սփյուռք կապերն ամրապնդելու եւ համազգային ծրագրերն իրականացնելու գործում:
Նախագահին ուղեկցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, մի խումբ պետական պաշտոնյաներ:

Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян прибыл 20 ноября  с рабочим визитом в Париж.
Как сообщает пресс-служба главы карабахского государства, в тот же день Бако Саакян  посетил главный офис Всеармянского фонда «Айастан» по организации общеевропейского фонотона, проходящего в рамках «Телемарафона-2014».
Президент Саакян выразил благодарность всему персоналу французского офиса Всеармянского фонда «Айастан» во главе с директором филиала Петросом Терзяном, а также волонтерам, принявшим участие в фонотоне.
Глава государства отметил, что армянская община Франции является одной из самых организованных частей Диаспоры, всегда с особой активностью принимающей участие в деле содействия Арцаху, укрепления связей между Родиной и Диаспорой, осуществления общенациональных программ.
Президента сопровождали предстоятель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, группа должностных лиц.