«Բարգավաճ Հայաստան»-ը չի քննարկում Վայոց ձորի մարզպետի պաշտոնում առաջադրված թեկնածուին փոխելու հարցը։ Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում քիչ առաջ ասաց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Խաչիկ Գալստյանը՝ հավելելով. «Մենք առաջարկել ենք մեր թեկնածուին: Մենք թեկնածուի փոփոխման հարցը չենք քննարկել, եւ կարծում եմ կառավարությունը մոտ ժամանակներս մեր թեկնածուին կնշանակի»:
Նշենք, որ կոալիցիոն քվոտայով Վայոց ձորի մարզպետի պաշտոնը ԲՀԿ-ինն է, որն այդ պաշտոնում առաջադրել է Սերգեյ Բագրատյանին։ Սակայն  կառավարությունն արդեն երկրորդ նիստն է՝ իր օրակարգում այդպես էլ չի ընդգրկում Վայոց ձորի մարզպետի նշանակման հարցը, ուստի, այդ հարցը առնվազն եւս մեկ շաբաթով հետաձգվեց: Նկատենք, որ Բագրատյանին չնշանակելու պատճառն, ըստ շրջանառվող լուրերի այն է, որ Բագրատյանի թեկնածությունը չի արժանացել կառավարության ղեկավարի հավանությանը, եւ վերջինս առաջարկել է այլ թեկնածուի առաջադրել։ Խաչիկ Գալստյանն ասաց, թե չի կարող հաստատել այդ տեղեկատվությունը եւ պնդեց. «Որեւիցե տեղից մեր թեկնածուին փոխելու առաջարկ չի եկել։ Այնպես որ, մեր թեկնածուն մնում է անփոփոխ»:
Նկատենք, որ Սերգեյ Բագրատյանը 2007 թվականին թիվ 39 ընտրատարածքից մեծամասնական ընտրակարգով մասնակցել է պատգամավորական ընտրություններին, սակայն պարտվել է ՀՀԿ թեկնածու Սամվել Սարգսյանին։ Վայոց ձորի մարզպետի թեկնածուն գործարար է եւ ղեկավարում է հեղուկ վառելիքի եւ սննդի առեւտրով զբաղվող «Սերգեյ Գրուպ» ընկերությունը։

Партия «Процветающая Армения» на рассматривает вопрос о смене кандидатуры на пост губернатора Вайоц-Дзорской области. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявил пресс-секретарь лидера партии Гагика Царукяна Хачик Галстян, добавив, что «Процветающая Армения» уже выдвинула своего кандидата и, по его мнению, в скором времени правительство назначит его губернатором.
Отметим, что согласно коалиционной квоте должность губернатора Вайоц-Дзорской области принадлежит «Процветающей Армении», которая в качестве кандидата выдвинула Сергея Багратяна. Однако правительство на двух последних заседаниях не включало в повестку дня вопрос о назначении губернатора области Вайоц Дзор. По некоторым сведениям, причина в том, что кандидатура Багратяна не понравилась главе правительства, который предложил выдвинуть другого кандидата. Хачик Галстян сказал, что не может подтвердить эти сведения. «Мы не получали от кого-либо предложения поменять нашего кандидата, так что все остается без изменений», - заверил Галстян.
Отметим, что Сергей Багратян участвовал в парламентских выборах 2007 г., однако уступил кандидату правящей «Республиканской партии» Самвелу Саркисяну. Кандидат на пост губернатора Вайоц-Дзорской области предприниматель, руководитель компании «Сергей груп», торгующей топливом и пищевой продукцией.