Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանատունն իրավապահ մարմինների հետ քայլեր է ձեռնարկում՝ լրացուցիչ տեղեկություններ ստանալու դեկտեմբերի 13-ին Մոսկվայում գնդակահարված հայի մասին:
NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում դեսպանատան մամուլի ծառայությունից հայտնեցին, որ այս պահին պաշտոնական որեւէ տեղեկություն իրենք չունեն, հաստատված չէ նաեւ նրա Հայաստանի քաղաքացի լինելը:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը, վկայակոչելով ՏԱՍՍ գործակալությունը, հայտնել էր, որ դեկտեմբերի 13-ին տեղական ժամանակով 21:00-ին Բալակլավսկի պողոտայի N4 տան մոտ անհայտ անձը մի քանի անգամ կրակել է հայ տղամարդու ուղղությամբ, երբ վերջինը դստեր հետ դուրս է եկել շենքի մուտքից: Մարդասպանը դիմել է փախուստի: Տղամարդուն տեղափոխել են հիվանդանոց, որտեղ էլ մահացել է:

MOSCOW. – The Embassy of Armenia in Moscow is taking actions, together with the Russian law enforcement agencies, to get more information on the Armenian who was killed in the Russian capital city.
The embassy press service told Armenian News-NEWS.am that they do not have any relevant official information at present, and it is not yet confirmed whether he was a citizen of Armenia.
On December 13 at 9pm local time, an unidentified person had fired several shots at this Armenian man, when he had come out of a Moscow building with his daughter, reported TASS news agency of Russia. The murderer had fled the scene, whereas the Armenian man had died in hospital.