«Իմ դերասանական կարիերայի սկզբին ես բախտ եմ ունեցել խաղալ մեծ  դերասանների հետ։ Այդ ճանաչված մարդկանց հետ  աշխատելուց հետո, Անրի Վերնոյը խնդրեց, որ ես իր մայրիկի դերը խաղամ։ Շատ հուզիչ էր ինձ համար այդ դերը։ Անրին շատ մեղմ եւ հաճելի մարդ էր։
Ես սկսել եմ ֆիլմերում խաղալ 15 տարեկան հասակում, Թունիսում՝ Օմար Շարիֆի հետ։ «Մայրիկ » ֆիլմում նկարվելիս այդքան տարի անց, ես նորից Օմար Շարիֆին եմ հանդիպում։  Ես շատ եմ մտածում Անրի Վերնոյի մասին եւ նա այս երեկո մեզ հետ է»,-հուլիսի 11-ին «Ոսկե ծիրան» 7-րդ կինոփառատոնի բացմանը՝ հիշելով «Մայրիկ» ֆիլմի նկարահանման ընթացքը, պատմեց դերասանուհի Կլաուդիա Կարդինալեն։
Նշենք, որ փառատոնը բացվեց հենց Անրի Վերնոյի «Մայրիկ» ֆիլմով, որում մոր դերը խաղում է Կլաուդիա Կարդինալեն։ Հիշեցնենք նաեւ, որ այս տարի լրանում է ֆրանսահայ ռեժիսորի  90-ամյակը։

Henri Verneuil was a very gentle and warm person, Claudia Cardinale said at the July 11 opening ceremony of the Golden Apricot film festival, recalling the shooting of “Mayrig” (Mother) by Henri Verneuil. She also noted that early in her career she had a chance to play with great actors. After playing with those renowned people, Verneuil asked her to perform the role of a mother in his film. According to Cardinale, the role was exciting.
The Italian star stressed that she started her career at 15 in Tunisia playing with Omar Sharif. She noted that while filming in Mayrig, Cardinale once again met with Omar Sharif.
The festival opens with screening of “Mayrig” (Mother) by Henri Verneuil (dedicated to the 90th anniversary of the director) where Claudia Cardinale had one of the roles.