Կոնգրեսական Ռոբերտ Դոլդը նշանակվել է Կոնգրեսում հայկական հարցերով խմբի համանախագահ: ՀՅԴ Հայ դատի Ամերիկայի հանձնախումբը ողջունել է Դոլդի նշանակումը, նշելով, որ նա զգալի ավանդ կներդնի հայկական հարցերով թիմում:
Իր հերթին, խմբի մեկ այլ անդամ՝ Ֆրանք Փալոունն ընդգծել է, որ Դոլդը բազմիցս հայտարարել է Հայոց ցեղասպանության ճանաչման մասին եւ հետեւողականորեն պայքարել ԱՄՆ կողմից Հայաստանի եւ ԼՂՀ-ի հետ հարաբերությունների զարգացման համար:
«Ես պատրաստ եմ նպաստել հայ-ամերիկյան հարաբերությունների ամրապնդմանը եւ աշխատել Կոնգրեսում իմ գործընկերների հետ՝ մարդու իրավունքներն առաջ մղելու համար, լույս սփռել ցեղասպանության ժխտման վրա եւ ընդգծել  Հայոց ցեղասպանության մասին բանաձեւի ընդունումը այդ իրադարձությունների 100-րդ տարելիցին»,-հայտարարել է Դոլդը:

Конгрессмен Роберт Долд назначен сопредседателем Группы Конгресса США по армянским вопросам.
Армянский национальный комитет Америки поприветствовал назначение Долда, отметив, что данное конгрессмен внесет ощутимый вклад в команду по армянским вопросам.
В свою очередь, другой сопредседатель группы Франк Паллоне подчеркнул, что Долд не раз заявлял о признании Геноцида армян и последовательно боролся за развитие отношений США с Арменией и Нагорно-Карабахской Республикой.
«Я готов способствовать укреплению американо-армянских отношения и работать с моими коллегами в Конгрессе для того, чтобы продвигать права человека, пролить свет на отрицание геноцида и подчеркнуть важность принятия резолюции о Геноциде армян в столетнюю годовщину событий», - заявил Долд.