Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին հրավիրել է իր ուկրաինացի գործընկեր Պյոտր Պորոշենկոյին այցելել Վրաստան, իսկ Պորոշենկոն շնորհակալություն է հայտնել Մարգվելաշվիլիին եւ Վրաստանի պատվիրակությանը «Արժանապատվության երթին» մասնակցելու համար։
Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին Կիեւ կատարած այցի շրջանակներում հանդիպում է ունեցել իր ուկրաինացի գործընկեր Պյոտր Պորոշենկոյի հետ, ինչպես փակ, այնպես էլ բաց ձեւաչափով։ Կողմերը քննարկել են երկկողմ հարաբերություններին վերաբերող բոլոր կարեւոր հարցերը։ Նախագահներն անդրադարձել են նաեւ Խարկովում տեղի ունեցած պայթյուններին։ Գեորգի Մարգվելաշվիլին իր ցավակցություններն է հայտնել այդ կապակցությամբ։ Հանդիպման ընթացքում կողմերը նշել են «Արժանապատվության երթի» կարեւորությունը։ Այս մասին հայտնում է «Գրուզիա Օնլայնը»՝ վկայակոչելով  նախագահի աշխատակազմի տարածած հայտարարությունը։
«Մենք ուրախ ենք այսօր տեսնել Ուկրաինայի միասնությունը։  Միայն Ուկրաինան չէ միասնական. այսօր նրա դրա բոլոր դաշնակիցները միավորվել են այն արժեքների շուրջ, որոնք դուք պաշտպանում եք։ Սա տպավորիչ օր էր ոչ միայն ուկրաինացիների համար, այլեւ բոլոր նրանց համար, ովքեր  մասնակցել են «Արժանապատվության երթին»,-  հայտարարել է Վրաստանի նախագահը։
Համաձայն Մարգվելաշվիլիի աշխատակազմի տարածած հայտարարության՝ վրաց նախագահը հրավիրել է Պորոշենկոյին Վրաստան, իսկ ուկրաինացի առաջնորդը պատասխանել է, որ շատ է ցանկանում  լինել Վրաստանում եւ առաջին իսկ հնարավորության դեպքում անպայման կայցելի Թբիլիսի։

Президент Грузии пригласил своего украинского коллегу в Грузию, а Петр Порошенко поблагодарил Георгия Маргвелашвили и грузинскую делегацию за участие в «Марше достоинства».
Как сообщают в администрации президента, Георгий Маргвелашвили в рамках визита в Киев встретился с украинским коллегой Петром Порошенко как с глазу на глаз, так и в расширенном формате. Стороны обсудили все важные вопросы в двусторонних отношениях. Лидеры обсудили и взрыв в Харькове. Георгий Маргвелашвили выразил соболезнования Петру Порошенко. Также была отмечена важность «Марша достоинства», сообщает «Грузия On-line»
«Мы рады видеть, какой единой была сегодня Украина и не только Украина, но и все ее друзья объединились вокруг тех ценностей, которые вы так стойко защищаете. Это был впечатляющий день не только для украинцев, но я для всех, кто участвовал в «Марше достоинства», - заявил президент Грузии.
По информации пресс-службы администрации президента, Георгий Маргвелашвили пригласил своего украинского коллегу в Грузию, на что Петр Порошенко ответил, что очень хочет посетить Грузию и обязательно приедет в Тбилиси, как только появится такая возможность.