ՌԴ ԱԻՆ ավտոշարասյունը հումանիտար օգնություն է տանում Դոնբաս, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
«Ավելի քան 170 ավտոմեքենա է դուրս եկել Ռոստովի շրջանից եւ ուղղվում է դեպի ռուս-ուկրաինական սահման»,- հայտարարել է ՌԴ ԱԻՆ Ճգնաժամային իրավիճակների կառավարման ազգային կենտրոնի փոխնախագահ Օլեգ Վորոնովը։
Ռուսական աղբյուրի փոխանցմամբ՝ շարասյունը Դոնեցկի եւ Լուգանսկի առավել տուժած բնակիչների համար ավելի քան 1.8 հազար հումանիտար բեռ է տանում, որոնց ավելի քան 80 տոկոսը սննդամթերք՝ մսի, ձկան եւ կաթնային պահածոներ, մանանա, հնդկաձավար, բրինձ, շաքար, ինչպես նաեւ դեղորայք, առաջին անհրաժեշտության պարագաներ, գրքեր եւ ուսանողների ու աշակերտների համար ուսումնական ձեռնարկներ։
Նշենք, որ ուկրաինական կողմը պարբերաբար հայտարարում է, որ մարդասիրական օգնության անվան տակ Կրեմլը զենք ու սպառազինություն է ուղարկում հակամարտության գոտի:

Автомобильная колонна МЧС России с гуманитарной помощью отправилась в Донбасс.
«В 04.00 мск более 170 автомобилей вышли из Донского спасательного центра МЧС в Ростовской области и следуют к российской границе», — сказал замначальника Национального центра управления в кризисных ситуациях МЧС Олег Воронов, передает РИА Новости
Они везут для жителей наиболее пострадавших городов Донецкой и Луганской областей более 1,8 тысячи гуманитарных грузов, свыше 80% среди них — продукты питания: мясные, рыбные и молочные консервы, манная и рисовая крупы, гречка, сахар. Также будут доставлены медикаменты, предметы первой необходимости, книги и учебные пособия для студентов и школьников.