ՌԴ Յարոսլավի շրջանային դումայի պատգամավոր Բորիս Նեմցովին մի քանի ամիս առաջ սպառնում էին սոցկայքերում։ Այս մասին հայտարարել է դումայում նրա օգնական Օլգա Վախրինան, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
«Բորիս Եֆիմովիչին սոցցանցերում սպառնում էին։ Այս կապակցությամբ հայտարարություն էր գրվել ոստիկանություն։ Դա 2014թ. վերջին, հնարավոր է, աշնանն է եղել։ Հիմա ես դժվարանում եմ կոնկրետ ամսաթիվը հիշել»,- հայտարարել է Վախրինան։
Միաժամանակ, Վախրինան նշել է, որ «յարոսլավցիների, առավել եւս Յարոսլավլի պաշտոնյաների կողմից ուղղակի սպառնալիքների մասին ինքը չգիտի: Ես վստահ եմ, որ նման բան լինել չի կարող»,-ասել է նա:
Վախրինան ամբողջովին հերքել է խանդի հողի վրա քաղաքական գործչի սպանության վարկածը: «Բորիս Եֆիմովիչը չափից ավելի կոռեկտ էր: Որքան ինձ հայտնի է, նա հիանալի հարաբերություններ ուներ բոլոր երեխաների ու կանանց հետ: Ես բազմիցս դրանում համոզվել եմ: Իմ կարծիքով ոչ մի խանդի մասին խոսք լինել չի կարող»,-ասել է պատգամավորի օգնականը:
Հիշեցնենք, որ Մոսկվայի Մեծ Մոսկվորեցկի կամրջի վրա փետրվարի 28-ի գիշերը գնդակահարել են Բորիս Նեմցովին: 55--ամյա քաղաքական գործչի վրա կրակել են 6 անգամ, որից 4-ը դիպել է նրան: Նեմցովը մարտի 1-ին նախատեսված «Գարուն» երթի կազմակերպիչներից մեկն էր:

Сопредседателю партии РПР-Парнас и депутату Ярославской областной думы Борису Немцову несколько месяцев назад угрожали в соцсетях. Об этом сообщила в его помощник в думе Ольга Вахрина, передает ТАСС
«Борису Ефимовичу поступали угрозы через соцсети. По одному такому эпизоду было написано заявление в полицию, - сказала Вахрина. - Это было в конце 2014 года, может быть, в конце осени, сейчас мне трудно вспомнить точную дату».
При этом Вахрина отметила, что о «прямых угрозах со стороны ярославцев в реальности или тем более ярославских чиновников» она не знает. И я уверена, что и быть их не могло», - добавила она.
Вахрина полностью исключила версию убийства депутата на почве ревности. «Борис Ефимович был чрезвычайно дипломатичен и корректен. Насколько мне известно, у него были прекрасные отношения со всеми детьми и женами. Я не раз лично в этом убеждалась. На мой взгляд ни о какой ревности в почве этой трагедии и речи идти не может», - отметила помощник депутата.
Напомним, что на Большом Москворецком мосту в центре Москвы в ночь с пятницы на субботу был застрелен Борис Немцов. В 55-летнего политика стреляли шесть раз, четыре пули попали в цель. Немцов был среди организаторов марша «Весна», намеченного на воскресенье.