Բորիս Նեմցովն ու Աննա Դուրիցկայան փետրվարի 27-ի երեկոյան ժամը 10-ի սահմաններում հանդիպում են նշանակել ԳՈՒՄ-ի շենքում գտնվող «Բոսկո սրճարանում»: Նրանք առեւտրի կենտրոն են մտել տարբեր մուտքերից եւ մի քանի րոպե զանգահարել են միմյանց՝ փորձելով գտնել իրար:
Ըստ Lifenews-ի, առաջինը հանդիպման վայր է հասել Բորիսը: Սրճարանում ընթրիքի ժամանակ էլ Աննա Դուրիցկայան եւ Բորիս Նեմցովն անցկացրել են գործչի կյանքի վերջին կեսուկես ժամը:
Նեմցովն ու Դուրիցկայան որոշել են հեռանալ, երբ հաստատությունը սկսել է փակվել: Նրանք 10 րոպեում հասել են Մեծ Մոսկվորեցկի կամուրջ, իսկ դրանից հետո Բորիսին ընդամենը շուրջ 3 րոպեի կյանք էր մնացել: 23:30-ի սահմաններում մարդասպանը գնդակահարել է Բորիս Նեմցովին, ենթադրաբար՝ Մակարով տեսակի ատրճանակից: 23-ամյա Աննա Դուրիցկայան չի տուժել:
Քաղաքական գործչի սպանության փաստով Ռուսաստանի Քննչական կոմիտեի Մոսկվայի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ «Սպանություն» եւ «Զենքի ապօրինի շրջանառություն» հոդվածներով: Հետաքննությունը սպանության վարկածների լայն շրջանակ է մշակում: ՌԴ Քննչական կոմիտեի պաշտոնական ներկայացուցիչ Վլադիմիր Մարկինը հաղորդել է, որ խոսքն ավելի քան 5 վարկածի մասին է: Քննիչները հարցաքննել են հանցագործության վկաներին եւ ականատեսներին:

Борис Немцов и Анна Дурицкая назначили встречу в «Боско-кафе» в помещении ГУМа около 10 часов вечера 27 февраля. Они вошли в торговый центр через разные входы и несколько минут созванивались, пытаясь найти друг друга в заполненном магазине, передает Lifenews.
Первым до места встречи добрался Борис. Там, за ужином и беседой Анна Дурицкая и Борис Немцов и провели последние полтора часа его жизни.
Немцов и Дурицкая собрались уходить, только когда заведение уже начало закрываться. Около 23:25 они отправились в сторону Васильевского спуска. До Большого Москворецкого моста они дошли за 10 минут. В тот момент, когда Борис и Анна ступили на мост, ему оставалось жить еще около трех минут. Около половины двенадцатого киллер расстрелял Бориса Немцова, предположительно, из пистолета Макарова. 23-летняя Анна Дурицкая осталась невредимой.
По факту убийства политика политика ГСУ СК России по Москве возбуждено уголовное дело по статьям «Убийство» и «Незаконный оборот оружия». Следствие отрабатывает широкий круг версий убийства. Как сообщил официальный представитель СК РФ Владимир Маркин, речь идет о более чемпяти вероятных мотивах преступников. Следственной группе СК удалось допросить свидетелей и очевидцев происшествия.