Ադրբեջանցիները սահմանին չեն հանգստանա, դիմացը ապրիլի 24-ն է: Այս մասին այսօր՝ մարտի 4-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, Սեդրակ (Սեյրան) Սարոյանը:
«Պատերազմը ե՞րբ ա պրծել, պատերազմը երբեք չի պրծել: Բա թուրքը կարա՞ հանգստանա ցեղասպանություն անողը», - ասաց Սարոյանը:
Նրա կարծիքով, ապրիլի 24-ին ընդառաջ սահմանային միջադեպերը կարող են ակտիվանալ. «Մենք էլ ենք սպասում: Ինչքան որ էդ oրերը մոտենում ա, իրանց թրքությունը պիտի ցույց տան»:
Հարցին, թե արդյոք դա կարող է նշանակել լայնամասշտաբ պատերազմական գործողությունների վերսկսում, Սարոյանը պատասխանեց. «Չէ, չի լինի:  Չեն փորձի, ռիսկ չեն անի: Իրանց մոտ էլ հիմա ներքաղաքական իրավիճակը էն չի, իրանց մանաթը երեսուն տոկոսով ընկել ա»:

Азербайджанцы на границе не успокоятся – впереди 24 апреля. Об этом заявил журналистам 4 марта в парламенте депутат от правящей Республиканской партии Армении Седрак Сароян.
«Война разве заканчивалась? Не заканчивалась. Турок разве успокоится? Мы ведь их знаем», - сказал Сароян. По его мнению, к 24 апреля инциденты на границе могут активизироваться. «Да, и мы этого ждем. Чем ближе этот день, тем туретчина себя хочет выказать», - подчеркнул депутат. Тем нее менее, добавил он, на крупные военные действия азербайджанская сторона не пойдет: «Нет, не рискнут. Не осмелятся. У них тоже сейчас во внутренней политике не то, манат на тридцать процентов упал».