ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից իրականացված միջոցառումների արդյունքում պարզաբանվել են Երեւանի պետական համալսարանի մասնաշենքում պայթուցիկ սարքի տեղադրման վերաբերյալ մարտի 19-ին եւ 20-ին Երեւանի տարբեր քարտֆոններից ոստիկանության 1-02 ծառայությանը սուտ հաղորդումներ տված անձինք: Այս մասին հաղորդում է ԱԱԾ մամուլի ծառայությունը:
«Պարզվել է, որ մարտի 19-ին, անձնական խնդիրները լուծելու նպատակով ահաբեկչության մասին կեղծ ահազանգը տվել է Երեւանի պետհամալսարանի ուսանող, անբավարար առաջադիմության պատճառով հեռացման ներկայացված, Երեւանի բնակիչ Արամ Հ.-ն: Վերջինիս խնդրանքով մարտի 20-ին ահաբեկչության մասին սուտ երկու հաղորդում է տվել Արթիկ քաղաքի բնակիչ, Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի ուսանողուհի Սուսաննա Մ.-ն:
Ահաբեկչության մասին սուտ հաղորդումներ տալու փաստերով հարուցված քրեական գործի քննությունը վարում է ՀՀ Քննչական կոմիտեն: Արամ Հ.-ն ձերբակալված է, իսկ Սուսաննա Մ.-ի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին»,-ասված է հաղորդագրությունում:

В результате проведенных Службой национальной безопасности Армении мероприятий установлены личности, «оповестившие» полицию 19 и 20 марта о якобы заложенной в Ереванском государственном университете бомбе. Звонки поступили с разных картфонов.
Как сообщает пресс-центр СНБ, 19 марта, с целью урегулирования личных проблем, студент ЕГУ дал ложное сообщение о заложенной бомбе. Таким образом житель Еревана Арам Г. пытался отложить рассмотрение вопрос о своем отчислении из вуза. По его просьбе 20 марта аналогичное сообщение дала жительница города Артик, студентка Ереванского государственного педагогического университета Сусанна М.
Уголовное дело по факту ложного сообщения о заложенном взрывном устройстве ведет Следственный комитет. Арам Г. задержан. Сусанна М. отпущена под подписку о невыезде.